ŚWIROWISKO czyli Doniesienia oraz Pogłoski z Domu Specjalnej Troski

  • 12.03.2019, 14:01 (aktualizacja 12.03.2019 14:15)
  • Anna Czapla-Furtacz
ŚWIROWISKO czyli Doniesienia oraz Pogłoski z Domu Specjalnej Troski pz
W marcu jak w garncu, ale w Ujskim Domu Kultury żadna pogoda nie jest straszna. To nic, że wieje, to nic, że pada. Na ujskiej scenie zawsze jest pozytywnie i twórczo. W sobotę, 9 marca z okazji Dnia Kobiet było i zabawnie, i muzycznie. Wystąpił Teatr Hals z Gdyni z programem kabaretowym 'Świrowisko".

W sobotę, 9 marca ujska publiczność miała okazję obejrzeć program kabaretowy „Świrowisko” czyli Doniesienia oraz Pogłoski z Domu Specjalnej Troski. Artyści z Teatru Hals pokazywali w krzywym zwierciadle naszą obyczajowość, narodowe przywary, polskie absurdy, których jakby coraz więcej w obecnej rzeczywistości. Ukazywali głupotę ludzką, niezależnie od opcji politycznych, pochodzenia czy statusu społecznego. W kabaretowych skeczach demaskowali niedoskonałe prawo, prywatę, pyskówki pseudopolityków oderwanych od rzeczywistości czy niekompetencję ludzi na stanowiskach. Pojawiły się wątki dotyczące problemów w służbie zdrowia, oświacie, temat patologii rodzinnych itp. Artyści obśmiewali też m.in. zamiłowanie rodaków do alkoholu i programy rozrywkowe, gdzie poziom artystyczny wykonawców oceniany jest ilością wysyłanych sms-ów. W "Świrowisku" były skecze, były piosenki kabaretowe, a wszystko w granicach dobrego smaku. Hals bawił, nikogo personalnie nie obrażając ani nie ośmieszając.

Przed ujską publicznością wystąpili: Mirosław Rymarz - aktor, piosenkarz, reżyser; Jan Mazur - artysta estradowy, kompozytor, autor muzyki do piosenek, muzyki do spektakli teatralnych, aranżer; Wojciech Cieślak - muzyk, piosenkarz, artysta kabaretowy.

Teatr Hals działa od marca 1992 roku. - Naszą zasadą jest to, że nie ważne jakim halsem płyniesz - lewym, czy prawym, ale ważne, żeby do przodu- mówią o swojej twórczości artyści.

Grupa występuje na terenie całego kraju prezentując muzyczne spektakle teatralne, programy estradowe, kabaret autorski, jak również programy edukacyjne dla młodzieży szkolnej.

(acz)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
edek
edek 14.03.2019, 17:56
z opisu jak w urzędzie miasta w ujściu

Pozostałe