Śluby cywilne przeniesione do RCK

  • 13.03.2019, 10:52 (aktualizacja 13.03.2019 10:56)
  • Krzysztof Kuźmicz
Śluby cywilne przeniesione do RCK Krzysztof Kuźmicz
Od minionej soboty śluby cywilne zawierane w Pile odbywać będą się w jednej z sal Regionalnego Centrum Kultury, a nie jak to miało miejsce przez ostatnie kilkadziesiąt lat, w Urzędzie Miasta.

O zmianach poinformowano na konferencji prasowej, podczas której zdradzono szczegóły przenosin oraz ich powody. Te nie są żadną zagadką dla osób, które miały przyjemność brać udział w ceremonii udzielenia ślubu cywilnego w jednej z sal Urzędu Miasta Piły. Gdy udział w nich brała większa liczba zaproszonych gości, wówczas po prostu brakowało miejsca.

 

- Mamy teraz piękną, odnowioną, przestronną i reprezentacyjną salę, która na pewno wpłynie na godne warunki zawarcia związku małżeńskiego - mówi Krystyna Podkowa, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. – Sala jest olbrzymia w porównaniu do tej, którą dysponowaliśmy do tej pory, więc liczba gości z pewnością będzie mogła być znacznie większa.

 

Przy okazji warto dodać, że w sali Regionalnego Centrum Kultury odbywać będzie się tylko sama ceremonia zawarcia związku małżeńskiego. Wszystkie formalności nadal załatwiane będą natomiast w biurach znajdujących się w Urzędzie Miasta Piły.

 

Z kolei co do przyszłości sali, w której dotychczas odbywały się śluby cywilne, plany już są. Wkrótce mają tam zostać przeniesione biura znajdujące się dotąd na poddaszu, co ma znacznie wpłynąć na komfort pracy urzędników. Obok planowane jest także umiejscowienie sali konferencyjnej, zarówno do spotkań z dziennikarzami, jak i z zaproszonymi przez prezydenta czy jego zastępców gośćmi.

Krzysztof Kuźmicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lm
lm 14.03.2019, 11:25
Panie Kuźmicz, nie ma czegoś takiego, jak "udzielenie ślubu". Zainteresowane osoby ślubują sobie nawzajem a urzędnik i świadkowie potwierdzają tylko ten fakt, z którego wynikają nowe prawa i nowe obowiązki.

Pozostałe