Pierwsze targi w Kaczorach

  • 15.03.2019, 10:13 (aktualizacja 15.03.2019, 10:16)
  • Anna Czapla-Furtacz
Pierwsze targi w Kaczorach
W środę, 13 marca w Szkole Podstawowej w Kaczorach odbyły się I Gminne Targi Edukacyjne 2019. Impreza zaadresowana została do uczniów klas ósmych Szkół Podstawowych w Kaczorach, Śmiłowie i Dziembowie oraz klasy III Gimnazjum w Kaczorach.

Cel Targów był oczywisty. Chodziło o wsparcie młodzieży w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru dalszej drogi edukacyjno-zawodowej dla osiągnięcia sukcesu.

Wioletta Janowska, koordynator, doradca zawodowy:- Targi dały możliwość pozyskania dodatkowych informacji na temat wybieranej przez ucznia szkoły ponadpodstawowej i ponadgimnazjalne, dzięki przyjęciu zaproszenia przez 13 szkół ponadpodstawowych z regionu pilskiego. Największą grupę stanowili przedstawiciele szkół z Piły (branżowe, technika, ogólnokształcące) oraz szkoły z Rataj, Brzostowa, Chodzieży.

Przedstawiciele zaproszonych szkół zaprezentowali bogatą ofertę, odpowiadali na wiele pytań i wyjaśniali kwestie, które interesowały uczniów z gminy Kaczory. Dzięki temu wątpliwości i niepokoje dotyczące wyboru szkoły, w wielu przypadkach zostały rozwiane.

Targi Edukacyjne odwiedzili także uczniowie klas siódmych z Kaczor wraz z nauczycielami. Oni już teraz są żywo zainteresowani ofertą szkół, co pozwoli im bardziej świadomie wybrać szkołę zgodną z ich kompetencjami i zainteresowaniami.

Wioletta Janowska, koordynator, doradca zawodowy:-Gminne Targi Edukacyjne 2019 w Kaczorach uznajemy za bardzo owocne i już dzisiaj umówiliśmy się na kolejne w przyszłym roku. Jako koordynator składam wszystkim serdeczne podziękowania za aktywny udział i miłą atmosferę. Dziękuję także dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kaczorach, Wiesławie Kończak, wicedyrektorowi Annie Piskor oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji spotkania. A pani dyrektor Gimnazjum w Kaczorach, Grażynie Miler, podziękowania za konsultacje i wsparcie.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe