Piłkarze, działacze, uhonorowani!

  • 19.03.2019, 09:05
  • mariusz markowski
Piłkarze, działacze, uhonorowani!
Tradycji stało się zadość. Plebiscyt Piłki Nożnej to już 27 lat. Uroczysta Gala podkreślająca zasługi piłkarskiego środowiska to piękny jubileusz 25 lecia naszego przedsięwzięcia.

Dziś mija 25 lat jak, jako dziennikarz Tygodnika Nowego wprowadziłem w życie formułę nagradzania i wyróżniania najlepszych i najpopularniejszych futbolistów w regionie. Przez wiele lat formuła Plebiscytu ulegała zmianom, modernizacji, przechodziła różne koleje losu.

Dzięki staraniom i płynącej satysfakcji podsumowania Plebiscytu rozgrywane były w scenerii wielkich balów piłki nożnej. Ba, były czasy, kiedy w słynnej restauracji Cechowa na tego typu imprezach bawiło się 350 osób.
Dzisiaj formuła jest nieco inna. Wyróżnianie bardziej przypomina Akademię, ale nie oznacza, że grono naszych laureatów jest mniejsze.
W roli głównej mieliśmy teraz satysfakcję powitać głównego sponsora Gali Piłki Nożnej Pana Mariana Płóciennika, prezesa PZZ Wałcz. Wśród nas nie zabrakło gospodarza obiektu, na którym mieliśmy okazję gościć laureatów i honorowych gości -  Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego.
Wśród naszych przyjaciół gościliśmy osoby specjalne i honorowe. Wśród tych pierwszych nie zabrakło wielkich  przyjaciół sportu Grzegorza Piechowiaka – Posła na Sejm oraz Jacka Bogusławskiego, na co dzień członka zarządu województwa wielkopolskiego, przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.
Był wśród nas przyjaciel nie tylko redakcji Tygodnika Nowego, ale i wielu klubów w naszym regionie Grzegorz Maciejasz, prezes KOZPN w Koszalinie, szef hurtowni Sportowej Admiral Sport.
No i nie zabrakło naszych gości honorowych.  
Prosto ze Szwajcarii na premierę filmu Kurier oraz do nas przyjechał Mirosław Tłokiński, ikona Widzewa Łódź,
Gościem honorowym Gali był także ekspert futbolu, przez wiele lat związany z Tygodnikiem Piłka Nożna, dziś dziennikarz katowickiego Sportu – Adam Godlewski z małżonką.
Będzie co wspominać.

Mariusz Markowski

FOT: Prezes PZZ Wałcz Marian Płóciennik i Starosta Pilski Eligiusz Komarowski w towarzystwie przedstawiciela Sponsora ROKU

mariusz markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe