Spotkanie po latach żołnierzy 87. Batalionu Łączności

  • 19.03.2019, 09:52 (aktualizacja 19.03.2019, 09:55)
  • bek
Spotkanie po latach żołnierzy 87. Batalionu Łączności
W 50. rocznicę powstania 87. Batalionu Łączności JW3515 byli żołnierze spotkali się pod pamiątkową tablicą poświęconej bazie pilskiego lotnictwa przy samolocie na skrzyżowani ulic Okrzei i Drygasa w Pile.

Delegacja pod przewodnictwem pierwszego dowódcy batalionu ppłk Zdzisława Adamczewskiego złożyła kwiaty w hołdzie żołnierzom, którzy swoją służbą tworzyli jego historię.

Kwiaty pod pomnikiem złożył również Starosta Pilski Eligiusz Komarowski w asyście byłych dowódców batalionu płk Mariana Lisa oraz płk Marka Królikowskiego.

Po uroczystości  byli żołnierze udali się na lotnisko, gdzie na budynku, który stoi w miejscu obiektu sztabowo-koszarowego przy bramie wjazdowej na lotnisko z ulicy Lotniczej odsłonięto pamiątkową tablicę.

- Jest mi niezmiernie miło świętować z wami rocznicę powstania batalionu. To piękny kawałek historii pilskiego wojska, którego sam miałem przyjemność być częścią – powiedział Starosta Eligiusz Komarowski odsłaniając tablicę.

 

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe