Na drogach powiatowych jest coraz bezpieczniej. Policjanci szczególną uwagę zwracają na młodych kierowców

  • 27.03.2019, 10:15 (aktualizacja 27.03.2019, 14:59)
  • bek
kpp_pila_bezpieczenstwo_na_drogach_konf_25_03_2019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyła się konferencja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym na terenie powiatu pilskiego. Policjanci przedstawili najnowsze statystyki dotyczące wypadków na drogach naszego regionu.

Mniej zdarzeń drogowych

Liczba zdarzeń drogowych w powiecie pilskim regularnie spada. To zasługa funkcjonariuszy policji i ich działaniom prewencyjnym i edukacyjnym na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
- Chciałbym podziękować wszystkim jednostkom policji w naszym powiecie za codzienną pracę na rzecz mieszkańców. Na poprawę bezpieczeństwa wskazują statystyki. Jednak nie poprzestajemy na obecnych staraniach i intensyfikujemy swoje działania prewencyjne. Chcemy szczególnie zwrócić uwagę na młodych kierowców, którzy dopiero zaczynają jeździć po pilskich drogach – mówił Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Kierowco, zwolnij!

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego aspirant sztabowy Marek Pływaczyk wyjaśniał jakie są najczęstsze przyczyny zdarzeń oraz podał zestawienie w liczbach.
- Nadal główną winą wypadków jest nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Jednak cieszy nas to, że w mijającym kwartale zdarzeń drogowych było 266, o prawie 50 mniej niż rok temu. Mimo zwiększonych kontroli na drodze zatrzymaliśmy mniej nietrzeźwych kierowców. W tym kwartale to 24 osoby, w roku 2018 było to 32 kierujących pod wpływem alkoholu.

Młodzież głównym celem edukacji

Komenda Powiatowa Policji w Pile wraz ze Starostwem pracuje nad kolejnymi projektami edukacyjno-profilaktycznych. Funkcjonariusze swoimi działaniami chcą dotrzeć do jak największej ilości osób, w szczególności młodzieży.
- Realizujemy projekt „Nie zabijaj, nie daj się zabić” w którym pokazujemy w szkołach zdjęcia z autentycznych wypadków, które miały miejsce w powiecie pilskim. Chcemy by młodzi ludzie zrozumieli, że w tych zdarzeniach cierpią obie strony, a prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy przekraczanie prędkości może doprowadzić do tragedii – powiedział podinspektor Tomasz Wojciechowski, Naczelnik Wydziału Prewencji.

 

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pierogi ruskie
pierogi ruskie 14.05.2019, 13:59
Ten pan policjant siedzący z gołą głową pod napisem Policja jest podobny do Putina. To nic nie znaczy, ale miło.
Wasremann +++
Wasremann +++ 14.05.2019, 13:55
O ile na drogach powiatowych jest coraz bezpieczniej, Sandra może z powodzeniem, zamiast czekać na jakieś niepewne ruchy w interesie, stanąć naprzeciw swemu wyborowi jako tirówka.
Sandra
Sandra 12.05.2019, 13:17
Hej, umówię się z Panami na dyskretne i sekretne schadzki. Mam 21 lat jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zachęcam do kontaktu przez ten portal : http://www.czatkobiet.pl/xsand…
Pinkerton
Pinkerton 01.04.2019, 11:19
A to wszystko dzięki naszemu wspaniałemu staroście :)
stella
stella 30.03.2019, 09:19
I to - oczywiście - zasługa tego, jak mu tam - Komarowskiego! co za bzdety!

Pozostałe