Wybuchowy Plac Pocztowy

  • 05.04.2019, 09:58 (aktualizacja 05.04.2019, 10:00)
  • Anna Czapla-Furtacz
Wybuchowy Plac Pocztowy
Niecodzienne znalezisko odkryto we wtorek, 2 kwietnia podczas prac budowlanych w Trzciance. Na Placu Pocztowym wykopano amunicję strzelecką, pociski artyleryjskie, pociski do granatnika oraz ładunki miotające z okresu II wojny światowej.

Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy KPP w Czarnkowie:- We wtorkowe przedpołudnie, około godz. 10.35 dyżurny trzcianeckiego komisariatu został powiadomiony, że w Trzciance na Placu Pocztowym, podczas prac budowlanych ujawniono niewybuchy. Natychmiast na miejsce skierowani zostali mundurowi, którzy zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty przed dostępem osób postronnych.

Jak informuje pani rzecznik, standardowo w takich przypadkach dyżurny powiadomił żołnierzy patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Złocieńcu. W środę, po przyjeździe do Trzcianki i sprawdzeniu terenu, saperzy wydobyli 12 sztuk pocisków artyleryjskich, 1 granat ręczny przeciwpiechotny trzonowy, 70 sztuk amunicji strzeleckiej, 14 sztuk pocisków do granatnika typu Panzerfaust oraz 12 ładunków miotających, pochodzących z czasów II wojny światowej.

Znaleziony arsenał został przewieziony przez żołnierzy na poligon, a następnie zdetonowany.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe