Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Budka Literacka już otwarta

PIŁA Stanęła przy fontannach na Placu Konstytucji 3 Maja. Nagrania wykorzystane w budce wykonał Teatr MDK Piła
Budka Literacka już otwarta

„Tygryski”, „Florka listy do babci”, „Mrówka wychodzi za mąż”, „Nieznane przygody Mikołajka”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Tolkien dzieciom” – to tylko niektóre książki, których można posłuchać przy fontannach na Placu Konstytucji 3 Maja w Pile. Uroczyste otwarcie Budki Literackiej miało tam miejsce w środę, w minionym tygodniu.

Budka Literacka została zainstalowana na Placu Konstytucji 3 Maja (przy fontannach). Nagrania wykorzystane w budce wykonał Teatr MDK Piła. Teraz wystarczy wejść do budki, podnieść słuchawkę telefonu, wybrać nagranie… i przenieść się w świat przepięknej literatury dla dzieci.

- Zachęcam wszystkich do korzystania z naszej Budki Literackiej, czyli przearanżowanej i zrewitalizowanej budki telefonicznej. W budce umieszczony jest aparat telefoniczny, ale nikt nie może z niego zadzwonić - może natomiast wsłuchać się w historię odtwarzaną w słuchawce – mówi Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile. - Chcemy zabrać przechodniów w literacką podróż, czasem dowcipną i śmieszną, czasem refleksyjną i nostalgiczną, a czasem pełną przygód i niesamowitych zdarzeń. W Budce znajdzie się literatura dla dzieci, młodzieży i dorosłych, poezja, proza, fraszki i aforyzmy, ponieważ cel literackiej podróży będzie się zmieniał – mówi dyrektorka.

Krótsze bajki bądź wierszyki nagrane są w całości, dłuższe bajki czy opowiadania - we fragmentach.

- To rewelacyjny pomysł, na pewno spodoba się nie tylko dzieciom czy młodzieży, ale również dorosłym. Sam z przyjemnością wysłuchałem ulubionych bajek z dzieciństwa – mówi Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Bajki nagrały dzieci i młodzież z pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA”.

- To my, dzieci i młodzież z Teatru MDK, czytaliśmy i nagrywaliśmy fragmenty książek i wiersze polecane przez znane osoby w Pile – mówią lektorzy z Pracowni Teatralnej MDK.

Kto polecił pierwsze książki, których możemy posłuchać w Budce Literackiej? Starosta Eligiusz Komarowski poleca „Tygryski” Joanny Papuzińskiej, dziennikarz, komentator wydarzeń sportowych Wojciech Dróżdż wybrał „Florka listy do babci”, artystka malarka Paula Marinelli - książkę „Mrówka wychodzi za mąż”, dziennikarka Agnieszka Świderska - „Nieznane przygody Mikołajka”, dyrektorka Biblioteki, Joanna Wyrwa – Krzyżańska – „Króla Maciusia Pierwszego”. Książek do wyboru jest więcej… Przychodźcie sprawdzać.

- Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy spodobają się słuchającym. To było bardzo ciekawe i inspirujące wyzwanie. Teatr MDK Piła dziękuje za zaproszenie nas do wspólnej pracy przy tym projekcie – pisze młodzież z Pracowni Teatralnej MDK.

bek

fot. PiMBP, Teatr MDK Piła



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: chwudeTreść komentarza: Czy chodzi o inicjatywę Mariusza Szalbierza powołania wydawnictwa instruktażowego o nazwie "Tłok czekoladowy"?Data dodania komentarza: 12.07.2025, 10:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ~~..~~Treść komentarza: Stare baby potrzebują jakiegoś wyciora do przepastnych czeluści dawno wygasłych co do ich pierwotnej funkcji demograficznej. Chyba że zapragną tłoka czekoladowego. Wtedy jo! Naczelny gotów, proponuje wydawnictwo instrukcyjne, jak zrobić sobie dobrze w trybie odtylcowym.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 20:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: []\/{}Treść komentarza: Są w naszym kraju regiony typu Krajna, gdzie działają koncerny medialne prasowe i internetowe. Tam się dzieje! Jak się nawalą, od razu mają chuć. Zbierają gamety do terrarium. Dla dorżnięcia się wódczanego piją koniak redakcyjny. Kiedy naczelny gdzieś wyjedzie, wydawczyni zapragnie zlecić konstrukcję wiatraka odbytniczego z wałem osadczym do uciech. Sodoma i Gomora. Trzeźwość w sensie zera na alkomacie jest niewyobrażalnym deliktem egoizmu ekonomicznego, który prowadzi do deficytu budżetowego. Sytuację pogarszają felietoniści z przeszłością korupcyjną na szczytach władzy.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: oszczerzenieTreść komentarza: Dopóki żulia internetowa pilskiego grajdoła medialnego będzie się pastwić nad Januszem Lemanowiczem, choćby w trybie niejawnym, domyślnym, Janusz Lemanowicz będzie komentował wszystkie znane mu objawy chamstwa, kłamstwa, perfidii, plugastwa myśli tych udziałowców chamstwa, kłamstwa, perfidii, plugastwa myśli.Data dodania komentarza: 10.07.2025, 22:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.Autor komentarza: skobelTreść komentarza: Wbijamy tam w sierpniuData dodania komentarza: 10.07.2025, 12:23Źródło komentarza: Z nudów powstał hitAutor komentarza: Masters i JihnsonTreść komentarza: w 43:00 minucie Szalbierz patrzy na Barabasza, jak by chciał zakisić w nim ogóra dla tej okazji w funkcji tłoka czekoladowego.Data dodania komentarza: 8.07.2025, 11:06Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.
Reklama
Reklama