Delin ma 45 lat

  • 12.11.2019, 05:52
  • boczny
Delin ma 45 lat
Co by nie mówić – to była duma Chodzieży, jedyna kryta pływalnia w regionie, powstała jeszcze za czasów komuny!

Dzisiaj wydaje się to niemożliwie, ale jak na tamte czasy, ten nowatorski obiekt sportowy, wybudowano w rekordowo krótkim czasie – w rok i pięć dni! 7 listopada 1974 roku oddano do użytku, tętniący do dzisiaj życiem Delfin w Chodzieży. Tak! to już 45 lat!

Jednym z głównych inicjatorów pomysłu budowy krytej pływalni “DELFIN” w Chodzieży był ówczesny I Sekretarz KP PZPR Konrad Purgiel.

Prawdą jest, iż czterdzieści pięć lat istnienia pływalni miało olbrzymi wpływ na rozwój życia sportowego i rekreacyjnego mieszkańców nie tylko Chodzieży. Kto nie chodził na Delfin, policzyć można na palcach jednej ręki. Ilu tam nauczyło się pływać? Niezliczone rzesze.

Do dziś młodzież trenująca na tej pływalni bierze udział w wielu zawodach krajowych i zagranicznych. Są to Mistrzostwa Polski, Europy i Świata.

Włodarz obiektu, szef miejscowego MOSiR, żyjący pływalnia 24 h – Janusz Smaruj, promieniał ze szczęścia i przejęcia się jubileuszem 45 lecia. Delfin pękał w szwach. Jubileuszowe zawody pływackie – mające charakter bardziej symboliczny – zgromadziły w chodzieskiej pływalni ponad 250 uczestników z wielu zakątków kraju.

Wisienka na torcie był start w grupie VIP.

Tutaj tryumfował Jacek Thiem WOZP, z bardzo dobrej strony pokazali się Wojciech Niewitecki Vitex, Dariusz Bugajski Bank Spółdzielczy, Przemysław Kozioł KPP Chodzież, Waldemar Straczycki Przewodniczący Rady Powiatu czy Leszek Mieloch

MIEL-POL.

Start ten poprzedziła rywalizacja tuzów chodzieskiego pływania z Michałem Strumnikiem, Arturem Mielochem, Martą Łagownik, Moniką Smaruj czy Bartoszem Smarujem na czele.

Wśród gości przewijały się sylwetki burmistrza Jacka Gursza czy ikony chodzieskie pływalni Jana Świtala.

 

 

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe