W Kaczorach otwarto PSZOK

  • 29.05.2020, 14:51
  • Anna Czapla-Furtacz
W Kaczorach otwarto PSZOK
28 maja w Kaczorach otwarto Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zlokalizowany jest w rejonie ul. Chodzieskiej, za oczyszczalnią ścieków.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” oraz władze Gminy Kaczory. Kaczorski PSZOK to ostatni z 13 punktów, wybudowanych przez ZM PRGOK.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oficjalnie zacznie funkcjonować od poniedziałku, 1 czerwca 2020 roku. Będzie czynny trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i soboty w godzinach 9:00-17:00.

Jak informuje gmina, z kaczorskiego PSZOK-u będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy figurujący w systemie, czyli osoby uiszczające opłatę za odbiór śmieci Związkowi Międzygminnemu PRGOK, również spoza gminy Kaczory. PSZOK-i są punktami selektywnej zbiórki odpadów. Wszystkie odpady zawiezione do PSZOK-u muszą być należycie posegregowane. Mieszkańcy samodzielnie będą musieli rozładować przywożone odpady. Co prawda, na punkcie będzie dostępny pracownik, jednak jest on zobowiązany do wskazania miejsca, w którym te odpady mogą zostać rozładowane, nie ma on obowiązku pomagać przy rozładunku.

(kg), (acz)

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe