Al. Niepodległości jeszcze w tym roku?

  • 08.06.2020, 10:38
  • Krzysztof Kuźmicz
Al. Niepodległości jeszcze w tym roku?
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, aleja Niepodległości na odcinku od Motów Królewskich do alei Wyzwolenia zostanie zmodernizowana jeszcze w tym roku – informuje poseł Marcin Porzucek, powołując się na wieści z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolejny fragment alei Niepodległości zostanie zmodernizowany. W minionym roku prace prowadzono na odcinku od ulicy Wodnej do Mostów Królewskich, teraz przychodzi pora na dalszą część tej ważnej dla Piły drogi.

- Dobra informacja z Poznania już jest. Został ogłoszony przetarg na remont kolejnego odcinka alei Niepodległości w ciągu drogi krajowej nr 11 – przekazał poseł Marcin Porzucek.

Modernizacja ma dotyczyć całej infrastruktury. To oznacza, że wyremontowana zostanie nie tylko jezdnia, ale także chodniki, które po remoncie będą dostępne nie tylko dla pieszych, ale i rowerzystów, poza niewielkim odcinkiem, gdzie na ścieżkę rowerową po prostu zabraknie miejsca. Niemniej wspomniany zakres ma zmienić warunki w jakich poruszać będą się wszyscy użytkownicy.

- Nawierzchnia, jak i chodniki wyglądają wyjątkowo słabo. Po dość długim czasie konsultacji między Gminą Piła a GDDKiA udało się wypracować ostateczne rozwiązania w sprawie tego remontu. I do 16 czerwca wykonawcy mogą składać swoje oferty. Roboty mają potrwać 134 dni, a to oznacza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca roku powinniśmy jechać już zmodernizowanym odcinkiem – powiedział poseł.

 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO. 

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kudłaty
Kudłaty 11.06.2020, 12:36
A co z obwodnicą Ujścia? Skończyło się na obiecankach.

Pozostałe