Czy Copal = Tomkalska?

  • 06.10.2020, 05:58
  • mario
Czy Copal = Tomkalska?
Ciężary w Trzciance wstają na nogi! W Mistrzostwach Polski i Olimpiada Młodzieży oraz w Memoriale im. Kazimierza Borowiaka w Myśliborzu, najlepsza! Wojciech Siadak może być z Oliwii bardzo dumny, ale z innych podopiecznych także.

 

Podnoszenie ciężarów w Trzciance sięga lat 60 tych ubiegłego stulecia. Były sukcesy, a owszem i wspaniali ludzie zarządzający sekcją także. O Ryszardzie Białczaku nie trzeba wspominać, bo to ikona podnoszenia ciężarów w Trzciance, człowiek założyciela trzcianeckiej sekcji podnoszenia ciężarów i badmintona – niezwykle ceniony działacz, trener, wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Sekcja podnoszenia ciężarów była tez na tzw. zakręcie. Zlikwidowana w Lubuszaninie, znalazła schronienie w klubie kajakowym. Od pewnego czasu funkcjonuje już jako UKS Opal, mając wsparcie od trzcianeckiej firmy Opal, zajmującej się obróbką aluminium: balkony dostawne, balustrady, zabudowy balkonów i tarasów.

Sekcja systematycznie podnosi swój pozom, a ostatnie wyniki sportowe są tego najlepszym dowodem. Praca trenera Wojciecha Siadaka (pracuje w od 2015 roku) przynosi efekty.

Podczas niedawnych Mistrzostw Wielkopolski 15- 17 lat w Nowym Tomyślu, zawodnicy UKS-u jak znów pokazali się z bardzo dobrej strony. Wśród dziewcząt, w kategorii do 49 kg, zwyciężyła Oliwia Tomkalska, uzyskując w dwuboju wynik 100 kg, a wśród chłopców, w kategorii do 67 kg, drugie miejsce zajął Michał Strzelczak, uzyskując w dwuboju 136 kg.

Zawody te były doskonałym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski w Ciechanowie, z których Opal wrócił niezwykle szczęśliwy.

Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów połączone były w Ciechanowie z Olimpiada Młodzieży. Tam reprezentantka UKS Copal Trzcianka - Oliwia Tomkalska, znów odniosła wielki sukces. Na jej szyi zawisły 3 złote medale w kategorii 49 kg, w rwaniu, podrzucie i dwuboju, uzyskując wynik 103 kg.

Trener Siadak oraz zawodniczka bardzo dziękują za naszym pośrednictwem za wsparcie finansowe Marcinowi Wankiewiczowi z firmy Marbud, który pomógł w ich wyjeździe do Ciechanowa.

Tak więc ostatni okres, to nie kończące się pasmo sukcesów sekcji podnoszenia ciężarów UKS Copal Trzcianka!

Aby tych było mało, trzcianecka ekipa zameldowała się w mininy weekend w Myśliborzu, gdzie odbywał Memoriał im. Kazimierza Borowiaka. Ich łupem padły 3 medale: 2 złote i 1 srebrny.

- W kategorii do 13 lat pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Chyzy z wynikiem 53 kg, w kategorii do 15 lat Michał Strzelczak zajął 2 miejsce z wynikiem 139 kg, natomiast w kategorii do 17 lat kolejny sukces, czyli pierwsze miejsce wywalczyła nasza Mistrzyni Oliwia Tomkalska, uzyskując wynik 106 kg oraz 2 miejsce w kategorii Sinclaira. ponadto wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe – wylicza trener Siadak.

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe