Prezes AIBA był ich gościem!

  • 25.01.2021, 19:25
  • mario
Prezes AIBA był ich gościem!
Obserwatorzy zgodnie podkreślali jedno: wartość organizacyjna Polskiego Boksu jest co raz wyższa. Zresztą w pełni zgadza się z tym aktualny prezydent AIBA - Umar Kremlov

 

Eligiusz Komarowski - Starosta Pilski znów profesjonalnie oceniał. Jeszcze nie tak dawno – bo w grudniu 2020 wrócił z Mistrzostw Europy Juniorów, które miały miejsce w Bułgarii. Dziś oceniał, w profesjonalnym ringu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, walki IV edycji Suzuki Boxing Night.

Niecodziennością jest pojawienie się na tego typu zawodach szefa światowej federacji boksu – Umara Kremlova. Ów wystawił wysoką ocenę organizatorom. I nie było w tym krzty przesady, bowiem impreza w Lublinie była zorganizowana z wielkim rozmachem. Mimo, iż odbywała się bez udziału publiczności, a jej przebieg można było śledzić jedynie za sprawą TVP Sport.

Sobotnią rywalizacje na deskach w Lublinie oceniał także międzynarodowy arbiter boksu z Piły, na co dzień Starosta Pilski – Eligiusz Komarowski.

Okazuje się, że ów nie tak dawno oceniał w ringu Mistrzostwa Europy Juniorów w Bułgarii, a teraz był jednym z tych, którzy pracowali w ringu w Lublinie.

Pomimo wielu zajęć, obowiązków starosty, znajduje ów jeszcze czas na swoje hobby, a udział w IV edycji Suzuki Boxing Night i zaznaczenie tego jako akcentu Piły,  jest tego najlepszym dowodem.

W Lublinie nie było zawodników trzecioplanowych. Było na co i na kogo popatrzeć. Głowna uwagę przykuła walka rosyjskiego mistrza świata - Gleba Bakshiego (kategoria 75 kg) litwinem z Vitautasem Balsisem.

Eligiusz Komarowski oceniał w ringu m.in. pojedynek jedynego reprezentanta Wielkopolski – Mateusza Golińskiego z Konina.

- Cieszę się, że miałem możliwość udziału w tak świetnie zorganizowanej imprezie – mówił po powrocie do Piły Starosta Pilski.

- Wartość polskiego boksu olimpijskiego, choć na razie głównie w sferze organizacyjnej, znacznie wzrosła, z czego jesteśmy bardzo dumni na arenie międzynarodowej. W Lublinie wystąpiło wielu reprezentantów kraju, głownie tych, którzy aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Cetniewie. Naprawdę lubelska impreza godna pochwały – dodawał Eligiusz Komarowski, który bądź co bądź, wychodzi na to, iż jest obecnie jednym z najczęściej obsadzanych, przy takich okazjach, arbitrem boksu.

FOT: Pierwszy z lewej Umar Kremlov, po prawej Starosta Pilski

 

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe