Jak północ Wielkopolski, to rozumiem, że mówimy o Sparcie Złotów!

  • 23.02.2021, 18:12 (aktualizacja 23.02.2021, 18:31)
  • mario
Jak północ Wielkopolski, to rozumiem, że mówimy o Sparcie Złotów!
Podkreślmy! Oficjalne podpisanie porozumienia nastąpi niebawem w siedzibie Lecha Poznań!

To, że KKS Lech Poznań będzie klubem patronackim MLKS Sparta Złotów, pisaliśmy już na łamach Tygodnika Nowego w pierwszych dniach lutego.  Dzisiaj w złotowskim Ratuszu, z inicjatywy i w obecności Burmistrza Złotowa - Adama Pulita oraz przede wszystkim przedstawicieli KKS Lech Poznań: dr. Roberta Śliwowskiego, koordynatora ds. klubów patronackich i legendarnego skauta Tadeusza Jarosa, definitywnie potwierdzono, to nie mające dotąd precedensu w Złotowie, wydarzenie.

Podkreślmy! Oficjalne podpisanie porozumienia nastąpi niebawem w siedzibie Lecha Poznań!

Dzisiaj organizator spotkania podkreślał wagę tego wydarzenia. Adam Pulit wymieniał wiele aspektów, które łączą już dziś złotowski ratusz ze środowiskiem sportowym. Z kolei bardzo kurtuazyjnie na temat złotowskiego klubu wypowiadał się dr. Robert Śliwowski. Ów ,,lechita” podkreślił sferę sportową oraz organizacyjno-socjalną złotowskiego klubu. Ba, dokonał nawet bardzo spektakularnego porównania, że jak mowa jest w Lechu o północy Wielkopolski, to zapewne dotyczy to Sparty Złotów…

Porozumienie pomiędzy klubami dotyczy będzie  wielu płaszczyzn. Współpraca niesie za sobą szereg korzyści, jak np. konsultacje, szkolenia czy doradztwo – przypominali przedstawiciele zarządu Sparty Grzegorz Kasak i Tomasz Komorowski.

Mariusz Ziatyk, koordynator Sparty ds. młodzieży wyjaśniał, że złotowski klub jest bodajże 8 podmiotem w Wielkopolsce, które swoim patronatem obejmuje Lech Poznań.

Udanego mariażu!

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe