Urodziny Trzcianki

  • 03.03.2021, 10:57 (aktualizacja 03.03.2021, 10:59)
  • Pik
Urodziny Trzcianki
To już dziś. Burmistrz Trzcianki ma zaszczyt zaprosić na uroczystości związane z obchodami 290. rocznicy nadania Trzciance praw miejskich, które odbędą się 3 marca br.

Całość rozpocznie się w samo południe, o godzinie 12:00 na placu przy ul. Kościuszki, gdzie zobaczyć będzie można scenkę historyczną pt. „Daję Wam to prawo, czyli narodziny miasta”. Po inscenizacji przewiduje się wspólną degustację tortu urodzinowego.

Następnie, o godzinie 16:00 władze samorządowe złożą kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 250. rocznicę nadania Trzciance praw miejskich i budowniczych Trzcianki.

Uroczysta i oficjalna część okrojonych obchodów rozpocznie się o godzinie 16:30 w Centrum Integracji Społecznej. Ze względu na panujące obostrzenia, na sali przebywać będą mogli jedynie zaproszeni goście, wobec czego organizatorzy zapraszają do śledzenia transmisji on-line na kanale YouTube TV Trzcianka. W programie m.in.: wystąpienie burmistrza i zaproszonych gości, wręczenie nagród „Trzcianecka sarenka”, wpis do „Księgi zasłużonych dla miasta Trzcianki” oraz scenka historyczna pt. „Daję Wam to prawo, czyli narodziny miasta”.

Nie zabraknie też imprez towarzyszących jak:

- Ogólnopolski Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt Hala Sportowo-Widowiskowa (27.02),

- Sesja popularnonaukowa z okazji 290. rocznicy nadania Trzciance praw miejskich – Muzeum Ziemi Nadnoteckiej (transmisja on-line) – (4.03).

- Wystawa czasowa „Ziemia trzcianecka na dawnych mapach i planach” - Muzeum Ziemi Nadnoteckie (5.03),

- Rozstrzygnięcie XX Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Miejsca – ludzie – zdarzenia, w czasach pandemii” - Liceum Ogólnokształcące w Trzciance (8.03).

Organizatorzy proszą uczestników o bieżące śledzenie wszelkich komunikatów i informacji dotyczących przebiegu pandemii COVID-19 oraz o bezwzględne stosowanie wszelkich zaleceń i instrukcji wydanych przez uprawnione w tym zakresie organy, w szczególności Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pik

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe