Narkotyki w piwnicy

  • 09.06.2021, 08:59
  • iej
Narkotyki w piwnicy
Taką ilość narkotyków posiadał 35-letni pilanin. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej następnego dnia ujawnili u dwóch innych mieszkańców uprawę konopi.

 

W poniedziałek, 7 czerwca bieżącego roku pilscy kryminalni ustalili, że 35-letni pilanin może przechowywać w piwnicy znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze przystąpili do realizacji przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny. Pilanin początkowo zaprzeczał, aby do mieszkania była przynależna jakakolwiek piwnica. Ostatecznie w jej wnętrzu kryminalni ujawnili worek foliowy, w który zawinięty był worek strunowy z zawartością białej pasty. W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili, że ujawniona substancja to amfetamina o wadze ponad 140 gramów. Mężczyzna został zatrzymany.

Następnego dnia funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej dokonali także przeszukania jednego z mieszkań na terenie gminy Szydłowo. W trakcie czynności kryminalni ujawnili 5 sztuk konopi innych niż włókniste oraz kolejne 3 gramy amfetaminy. 30-letni właściciel mieszkania oraz jego 21-letni współlokator zostali zatrzymani.

Za działanie wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii trzech mężczyzn odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo posiadania narkotyków, a także uprawy konopi innych niż włókniste Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

sierż. Wojciech Zeszot

iej

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe