Arkadiusz Janiczek w Kruszewie

  • 31.07.2021, 18:50 (aktualizacja 31.07.2021, 18:57)
  • Anna Czapla-Furtacz
Arkadiusz Janiczek w Kruszewie Foto organizatora
KRUSZEWSKIE LATO FILMOWE

Zapraszamy do Kruszewa na dwutygodniowy festiwal filmowy obejmujący warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży pt. " To jest nasz świat", seanse plenerowego kina letniego pt.: "Kino pod gwiazdami", poprzedzone wstępami filmoznawczymi. Po każdym seansie filmowym nastąpi spotkanie z artystami i realizatorami filmowymi. Gwiazdą ostatniego dnia festiwalu będzie Arkadiusz Janiczek, aktor Teatru Narodowego w Warszawie, znany z filmów i seriali.

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na warsztatach dla dzieci.

 

„Kruszewskie lato filmowe” to projekt realizowany przez Polską Fundacje Artystów Scenicznych „Plac Teatralny” oraz Wiejski Dom Kultury w Kruszewie. Współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, budżetu WDK w Kruszewie oraz Ardagh Group.

Warsztaty filmowe „To jest nasz świat” mają na celu wprowadzić dzieci i młodzież w arkana sztuki filmowej, ale jednocześnie unaocznić jak szczególnym miejscem ich dorastania jest mała ojczyzna. Czas młodości jest czasem najwspanialszym, pełnym przygód i cudownych przeżyć. Dom dziadka, ogród u babci, przedszkole, trzepak na podwórku, pierwsza miłość to wszystko wraz ze stronami rodzinnymi, przyjaciółmi, znajomymi, rodziną – to nasza „mała ojczyzna”. - Pragniemy, aby dzięki warsztatom filmowym dzieci i młodzież nie tylko uczyły się sztuki filmowej w praktyce, powiększały swoje kompetencje kulturowe, ale również obdarzały szacunkiem ludzi i miejsca swojej młodości- mówia organizatorzy. - W efekcie warsztatów powstały dwa krótkometrażowe filmy (5-10 min.) dotyczące świata dorastania ujskich dzieci i młodzieży. Wspólnie nauczymy się podstaw reżyserii filmowej, sztuki operatorskiej, aktorskiej, zasad montażu, udźwiękowienia, napiszemy scenariusze, znajdziemy bohaterów filmu, określimy lokacje, zbudujemy scenografię, stworzymy charakteryzację występujących aktorów i gospodarzy filmu, aby powstała fascynująca opowieść o mikrokosmosie ujskiej młodzieży. Premierę filmów powstałych w ramach warsztatów zaprezentujemy w ramach programu „Kino pod gwiazdami” oraz umieścimy je w naszych mediach społecznościowych, aby pokazać wszystkim północną Wielkopolskę, Gminę Ujście oczyma dzieci i młodzieży, promując w ten sposób ów niezwykły region. Cały materiał filmowy powstały w ramach projektu przekażemy naszemu partnerowi WKD Kruszewo, do wykorzystania w zadaniach własnych. W ramach kina plenerowego pn. „Kino pod gwiazdami”, zaprezentowanych zostanie mieszkańcom Gminy Ujscie sześć filmów fabularnych:

02.08.2021 godz. 21.00 (Pon.)

Za jakie grzechy dobry Boże

reż. Philippe de Chauveron

03.08.2021 godz. 21.00 (Wt.)

W dolinach największych łódzkich rzek: Bzury, Pilicy i Warty odc. 1 i 2

reż. Tomasz Świątkowski

04.08.2021 godz. 21.00 (Śr.)

I znowu zgrzeszyliśmy doby Boże

reż. Philippe de Chauveron,

05.08.2021 godz. 21.00 (Czw.)

W dolinach największych łódzkich rzek: Bzury, Pilicy i Warty odc. 3 i 4

reż. Tomasz Świątkowski

06.08.2021 godz. 21.00 (Pt.)

I tak Cię kocham

reż. Michael Showalter

09.08.2021 godz. 21.00 (Pon.)

Tajemnica Raula Taburina

reż. Pierre Godeau

10.08.2021 godz. 21.00 (Wt.)

W dolinach największych łódzkich rzek: Bzury, Pilicy i Warty odc. 5 i 6

reż. Tomasz Świątkowski

11.08.2021 godz. 21.00 (Śr.)

Wspaniała

reż. Régis Roinsard

12.08.2021 godz. 21.00 (Czw.)

W dolinach największych łódzkich rzek: Bzury, Pilicy i Warty odc. 7 i 8

reż. Tomasz Świątkowski

13.08.2021 godz. 21.00 (Pt.)

Parazyty

reż. Joon-ho Bong


 

Organizatorzy:- W razie niesprzyjającej aury seanse zostaną przeniesione do siedziby WDK w Kruszewie lub Ujskiego Domu Kultury. Wszystkie projekcje poprzedzone będą wstępem filmoznawczym osób związanych z produkcją filmową, tak aby przygotować widownię do pełnego odbioru dzieła filmowego. Zaprezentujemy również serial telewizyjny, dokumentalny krajoznawczo – przyrodniczy „W dolinach największych łódzkich rzek: Bzury, Pilicy i Warty”, wyprodukowany przez naszą fundację. Prezentując ten serial pragniemy podkreślić w jaki sposób można przedstawić piękno regionu swojej młodości, miejsca swojego urodzenia, jego walory przyrodnicze i krajoznawcze. Przy tej okazji opowiemy uczestnikom warsztatów jak na każdym etapie powstaje telewizyjny serial dokumentalny. Gwiazdą ostatniego dnia festiwalu będzie Arkadiusz Janiczek – wybitny aktor Teatru Narodowego w Warszawie, gwiazda polskiego filmu i serialu.


 

Arkadiusz Janiczek - W 1998 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Od 1998 roku nieprzerwanie aktor Teatru Narodowego, Debiutował 19 listopada 1997 roku w roli Hermesa w "Nocy listopadowej" w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego . Aktualnie jego ważniejsze role w teatrze macierzystym to Senator w "Dziadach" w reżyserii Eimuntasa Nekrosiusa i Kucharz w "Matce Courage" w reżyserii Michała Zadary. Przez 13 lat związany był z serialem "Złotopolscy". Sukces przyniosła mu rola Bartosza w filmie "Plac Zbawiciela" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Zanany z ról w takich serialach jak "Stulecie Winnych" i "Leśniczówka".


 

Warsztaty filmowe dla dzieci i młodzież poprowadzą:

Filip Frątczak

Aktor, producent, Prezes Zarządu Fundacji "Plac Teatralny". Absolwent Wydz. Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Stażysta Wydz. Reżyserii Państwowej Akademii Teatralnej w Sankt Petersburgu, Autor ponad dwudziestu międzynarodowych projektów artystycznych. Współpracuje z największymi artystami teatru i filmu z Polski, Rosji i Japonii. Producent serialu dokumentalnego "W dolinach największych łódzkich rzek "Bzury, Pilicy i Warty".


 

Artur Frątczak

Twórca filmowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, specjalizuje się w filmie dokumentalnym, realizuje filmy fabularne i krótkie formy z obszaru nowych technologii: Augmented Reality i Virtual Reality. Prowadzi zajęcia filmowe i fotograficzne z młodzieżą w Wytwórni Filmów Oświatowych, zrealizował Kulturanek cyklu programów edukacyjnych o sztuce dla dzieci i młodzieży. Doktor sztuki w dziedzinie sztuk filmowych, obecnie pracuje jako wykładowca w PWSFTviT w Łodzi.


 


 

Strona www festiwalu: https://placteatralny.eu/kruszewskie-lato-filmowe/


 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe