700 kilometrów od Piły

  • 01.12.2021, 09:40 (aktualizacja 01.12.2021, 10:05)
  • mario
700 kilometrów od Piły
Startem w Przełajowych Mistrzostwach Polski w dalekim Tomaszowie Lubelskim lekkoatleci PLKS „Gwda” oraz KS Gwardia zakończyli sezon sportowy 2021.

Aktualny lider pilskich biegaczy GWDY, członek  kadry narodowej - Mikołaj Czechowicz, bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 3000 m w kategorii juniorów U20. Przez większość dystansu biegł w ścisłej czołówce, ostatecznie zajął wysokie szóste miejsce, zdobywając tym samym dla klubu kolejne 8 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Łącznie lekkoatleci „Gwdy” w zakończonym już sezonie sportowym 2021 zdobyli w tym współzawodnictwie 96 pkt. Jak dotychczas jest to największa wartość w regionie.

W ostatniej w tym sezonie imprezie z kalendarza PZLA zaliczanej do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, wzięły również dwie lekkoatletki KS Gwardia. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w biegach przełajowych rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim bardzo dobrze zaprezentowały się biegaczki pilskiej Gwardii. W biegu juniorek na 2000 m bardzo wysokie 9 miejsce zajęła Justyna Kurasz, a siedemnasta w tym biegu była Karolina Klimczak. Podopieczne trenera Jarosława Chwałka dorzuciły kolejne 7 pkt do tegorocznego dorobku klubu.

- Wyjazd do Tomaszowa Lubelskiego został dofinansowany z budżetu Powiatu Pilskiego za co dziękujemy. Obecnie nasi lekkoatleci mają na koncie do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży 71 pkt, a doliczony jeszcze zostanie gwardzistom ekwiwalent punktowy z tyt. zwolnienia ze startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Suwałkach Klaudii Adamek ze względu na wyjazd z reprezentacją Polski na Igrzyska Olimpijskie do Tokio, co pozwoli przekroczyć granicę 100 pkt i po raz kolejny być najlepszym klubem w Powicie Pilskim.

*

Równolegle z imprezą przełajową w Tomaszowie Lubelskim, w Spale odbyła się Krajowa Konferencja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, podsumowująca m.in.  efekty szkolenia młodych lekkoatletów w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego (LDK). Obok szkolenia realizowanego w trakcie trzech dni była też okazja do wręczenia przez kierownictwo PZLA czołowym szkoleniowcom specjalnych wyróżnień. W gronie uhonorowanych był szkoleniowiec PLKS „Gwda” Piła dr Ignacy Krzewiński.

Mariusz Markowski

 

Fot . Trener Jarosław Chwałek ze swoimi podopiecznymi w Tomaszowie.

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe