Poprowadzi nas Jonasson!

  • 06.04.2022, 08:52
  • mario
Poprowadzi nas Jonasson!
Dzięki staraniom wielu osób, w tym m.in. wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka!

W przeciwieństwie od PGE Ekstraligi i eWinner 1. Ligi, w fazie play-off rozgrywek II ligi, wystąpią cztery drużyny. Znawcy speedwaya znad Gwdy obawiają się, czy aby nowa Polonia załapie się do grupy walczącej o awans i czy aby inauguracja zdąży odbyć się w najbliższą niedzielę?

 

GKSŻ wyznaczył, iż w pierwszej kolejce Budmax Stal  Polonia Piła ma zmierzyć się z Metaliką Recycling Kolejarz Rawicz. Ma, gdyż termin inauguracyjnego występu przy Bydgoskiej, nie jest wcale taki pewny. Raz, że gospodarze maja problemy z dmuchana bandą a i tor nie jest jeszcze w należytym stanie. Co więcej prognoza pogody także nie sprzyja powracającym do gry polonistom!

W minionym tygodniu prezes Robert Sikorski i jego ekipa, w auli Auditorium Maximum ANS w Pile,  zaprezentowali się szerszej publiczności.

Prezes Polonii, dziękował m.in. ministrowi Grzegorzowi Piechowiakowi oraz prezydentowi Piły Piotrowi Głowskiemu i wielu innym za to, że żużel może wrócić do grodu Staszica. Podkreślał przy tym dobrą współpracę z miastem..

W spotkaniu wiele osób wspominało najlepsze czasu pilskiej Polonii. Nie zabrakło w tym gronie klubowego i jakże oddanego lekarza Włodzimierza Bystrzyckiego lub innego fascynata pilskiego żużla – Jerzego Cerby. 

- Serce rosło jak zobaczyłem, ilu już jest w szkółce żużlowej, bo ta zawsze była oczkiem w głowie trenerów – wyznał dr. Bystrzycki.

 

W prezentacji zabrakło juniora Przemysława Koniecznego i seniorów Larsa Skupienia i Niemca Lukasa Fienhage. Byli natomiast menadżer Ryszard Dołomisiewicza, trener Waldemara Cisoń oraz m.in. zawodnicy: junior Ben Ernst z Niemiec oraz Tomasz Orwat, Artur Mroczka, Marcin Jędrzejewski czy znany w Pile Max Dilger. Kapitan Polonii – Szwed Tomas H. Jonasson (Szwecja), jak wytrawny dyplomata wyrażał się o pilskim klubie.

Czy będzie dobry kapitanem, okaże się niebawem.

W drugiej kolejce zaplanowano Polonii wyjazd do Poznania.

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe