Zawsze było o nich głośno!

  • 31.05.2022, 10:52
  • mario
Zawsze było o nich głośno!
Reprezentanci ANS w Pile na wielu frontach stają na wysokości zadania. Decydenci ANS w Pile, dawniej PWSZ, mogą być dumni z osiągnięć będących - jak zawsze - na najwyższym poziomie sportowym swoich studentów!

Wszyscy są zauważani, ale na największą uwagę zasługuje brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w trójskoku Jakuba Lewandowskiego, studenta III roku ekonomii. Impreza odbyła się w Poznaniu i wzięło w niej udział ponad tysiąc czterysta zawodniczek i zawodników z blisko 100 polskich uczelni wyższych.

 

 

W maju, jak zawsze, nadchodzi  bardzo intensywny czas dla studentów - sportowców pilskiej Akademii Nauk Stosowanych w Pile.

Także i w tym roku rywalizowali oni w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju klasycznym, lekkiej atletyce, siatkówce plażowej oraz żeglarstwie.

I zawsze było o nich głośno!

Paweł Łojewski, prezes klubu uczelnianego ANS podkreśla, iż: na największą uwagę zasługuje brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w trójskoku Jakuba Lewandowskiego, studenta III roku ekonomii. Impreza odbyła się w Poznaniu i wzięło w niej udział ponad tysiąc czterysta zawodniczek i zawodników z blisko stu polskich uczelni wyższych.

Pozostali reprezentanci ANS zdobyli również bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji Wyższych Szkół Zawodowych, zdobywając punkty dla Uczelni.

Warto zaznaczyć, że w skład ekipy weszli również takie tuzy ANS jak: Agata Trzaskalska (IV rok fizjoterapii), Susane Lachele (III rok fizjoterapii), Michalina Makowiecka (I rok pielęgniarstwa – studia II stopnia) czy Mateusz Tchorek (III rok fizjoterapii).

- W klasyfikacji drużynowej Wyższych Szkół Zawodowych nasze zawodniczki zdobyły pierwsze miejsce – dodaje Łojewski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym, gościły Katowice. Na podium nie zabrakło medalistów z poprzednich edycji zawodów. Dwudniowa impreza organizowana na Górnym Śląsku przez Uniwersytet Śląski skupiła 318 zawodników i 146 zawodniczek, rywalizujących w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu na leżąco oraz w martwym ciągu.

Pilską ekipę reprezentowali: Mateusz Tchorek, który zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii wagowej 83kg, Hubert Przybył (III rok budownictwa), który zdobył 1 miejsce w kategorii 105kg w klasyfikacji WSZ oraz Szymon Zduniak (III rok fizjoterapii) zajął 2 miejsce w klasyfikacji WSZ w kategorii 93kg.

Ostatnim akcentem startów studentów ANS w Pile w tym roku akademickim były regaty finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie w Wilkasach koło Giżycka.

- Prawie 90 jachtów z 41 uczelni rywalizowało przez trzy dni na jeziorze Niegocin o medale AMP w żeglarskiej klasie omega. W imprezie wzięło udział blisko 280 osób, co stanowiło największą frekwencję ostatnich lat. Warunki do ścigania były zmienne i odgrywały ważną rolę dla wydarzeń na wodzie. Pogoda dopisała podczas eliminacji - było słonecznie i wiało 4 w skali Beauforta, a przy szkwałach nawet więcej. Niestety, dzień później przyszła flauta i przez kilka godzin nie można było rozpocząć finałów. Dopiero poprawa aury i zmiana ustawienia trasy pozwoliły na rozegranie czterech wyścigów we flocie złotej, walczącej o medale – komentują przedstawiciele pilskiej ANS.

ANS w Pile godnie reprezentowali: sternik – Barbara Grzybkowska (I rok ratownictwa medycznego), Szymon Kowalski (I rok filologii) oraz Hubert Przybył.

Kolejna udana część sezonu za nami. Wszystkim studentom zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć na sportowym froncie.

Mariusz Markowski

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe