Wysoka grzywna...

  • 17.07.2022, 00:17
  • Janusz Justyna
Wysoka grzywna...
Takie konsekwencje mogą czekać każdego kierowcę, który będzie prowadzić pojazd nie mając do tego odpowiednich uprawnień. W ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który poruszał się motocyklem bez prawa jazdy kat. „A”

.

Zmiany przepisów, które weszły w życie kilka miesięcy temu objęły również sytuacje, w których kierujący prowadzą pojazdy bez wymaganych uprawnień. W świetle aktualnych przepisów konsekwencje takiej jazdy mogą być bardzo dotkliwe. Kierując wniosek o ukaranie do sądu sprawca może spotkać się z karą grzywny sięgającą kwoty 30 tysięcy złotych, a także zakazem prowadzenia pojazdów nawet na 3 lata.

W sezonie letnim takie wykroczenia popełniają również kierujący motocyklami. Prowadząc konkretny jednoślad należy posiadać odpowiednie do tego uprawnienia takie jak prawo jazdy kategorii „A”, „A1”, „A2” lub „AM”. W ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem marki Suzuki. Mężczyzna przyznał, że posiada tylko uprawnienia kategorii „B” prawa jazdy. Policjanci skierowali wobec 45-latka wniosek o ukaranie do sądu, który zadecyduje o wysokości grzywny oraz długości obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe