Krótko i zwięźle…

  • 05.02.2017, 01:11 (aktualizacja 05.02.2017, 02:16)
  • Admin admin
Krótko i zwięźle…
Co z linią kolejową Poznań - Piła? Dlaczego PiS chce skrócić kadencje wieloletnim wójtom i burmistrzom? M. in. na te pytania odpowiadał poseł Marcin Porzucek na zorganizowanej w Chodzieży konferencji prasowej.

PKP PLK wybrała austriacką firmę Porr na wykonawcę remontu linii kolejowej Poznań-Piła. Zabiegałem o niego jeszcze jako radny wojewódzki. Za trzy lata zmodernizowaną linią dojedziemy do Poznania o około 30 minut szybciej niż obecnie, skróci się też dojazd do Piły. Wyremontowane zostanie przejście podziemne, stacja w Chodzieży zyska także dłuższy peron.

- PiS od dawna postulowało dwukadencyjność w wyborach władz wykonawczych w gminach. Takie regulacje występują w wielu krajach Europy, dotyczą też prezydenta RP. To szansa na wprowadzenie do polityki samorządowej przedstawicieli nowego pokolenia. Wiedza dotychczasowych włodarzy powinna być wykorzystana w powiecie lub województwie. 

W trakcie spotkania poseł poruszył także żywo interesującą mieszkańców Budzynia sprawę likwidacji zagrożeń na skrzyżowaniu „jedenastki” z drogą do Wyszyn. Podtrzymał zobowiązanie, że w tej kadencji inwestycja zostanie zrealizowana. Poseł stoi na stanowisku, że w pierwszej kolejności powinny zostać zrealizowane obwodnice w miastach m. in Ujściu a także potrzebna jest modernizacja mostu na Warcie w Obornikach.

Pik

Admin admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe