Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ilu mamy bezdomnych?

Niełatwo odpowiedzieć na to pytanie. Liczba ta się bowiem nieustannie zmienia. Szacuje się że jest ich od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu osób… Na bardziej wiarygodne wyniki trzeba jednak poczekać.
Ilu mamy bezdomnych?

W ubiegłym tygodniu policjanci z tutejszej komendy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz strażnicy miejscy dokonali sprawdzenia miejsc, w których mogłyby przebywać osoby bezdomne. Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych prowadzone są na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem działań było policzenie osób bezdomnych w rozumieniu art. 6 ust.8 ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. Z informacji przekazanych Policji wynika, że większość osób bezdomnych z Chodzieży i okolic jest bezpieczna. Pomimo tego w każdej chwili w naszym mieście może pojawić się osoba potrzebująca pomocy.

- Codziennie policjanci patrolując ulice naszego miasta sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, by nie doszło do przypadków śmierci z wyziębienia - mówi Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży. - Pamiętajmy jednak, że reakcja każdego z nas, jeden telefon, może uratować czyjeś życie.

Dodajmy, że w 2009 r. podpisane zostało porozumienie pomiędzy MOPS Chodzież, KPP Chodzież, DPS Chodzież, Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania w Próchnowie oraz Strażą Miejską w Chodzieży. Porozumienie ma na celu ochronę i zabezpieczenie osób bezdomnych przebywających na terenie miasta Chodzieży przed negatywnymi skutkami mrozów w okresie zimowym, by każdy potrzebujący znalazł odpowiednie schronienie i ciepły posiłek.

Pik

Fot. Chodziescy mundurowi nie pierwszy raz uczestniczą w podobnych akcjach


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama