Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

W Szydłowie-poetycko

Już po raz czwarty w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie odbył się  Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej. Wydarzenie zorganizowane zostało przy wsparciu Powiatu Pilskiego. Wykonawcom kibicowali m.in. Mirosław Pierko i Jerzy Wiesiołek – członkowie Zarządu Powiatu w Pile oraz wójt gminy Dariusz Chrobak.
W Szydłowie-poetycko

- To było wyjątkowe spotkanie z poezją, w miłej i ciepłej atmosferze. Uczestnicy jak zwykle dopisali i - co równie ważne - publiczność, która zauroczona była prezentowanymi utworami – powiedział Mirosław Pierko, członek Zarządu Powiatu w Pile.

W konkursie udział wzięło 22 wykonawców, w tym duet i zespół instrumentalno-wokalny. Uczestników oceniali - Justyna Bramczewska, nauczycielka muzyki oraz dyrygent Przemysław Wojnarowski. Po przesłuchaniu jury przyznało: 

W kategorii dzieci do kl. VI szkoły podstawowej:

I miejsce Oliwia Ekert  - SP w Starej Łubiance,

II miejsce Martyna Ekert – SP Stara Łubianka,

II miejsce Amelia Cieślak – SP Stara Łubianka;

W kategorii młodzież kl. VII SP, gimnazja i szkoły średnie:

I miejsce Jagoda Pachowicz - MDK Iskra Piła,

II miejsce Justyna Kurasz - gimnazjum, SP nr 2 Piła,

III miejsce Zuzanna Tymper - MDK Iskra Piła,

III miejsce Joanna Kostyk  - ZSE Piła,

Wyróżnienie Oliwia Jaryst - SP nr 2 Piła,

Wyróżnienie Martyna Mozgała - SP Łobżenica,

Wyróżnienie Szymon Stróżyński - MDK Iskra Piła,

Wyróżnienie Mateusz Pietrus - ZSE Piła.

  W kategorii dorosłych zwyciężyła Magdalena Kujawska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz upominki. Nagrody dla uczestników  i zwycięzców zostały sfinansowane ze środków Powiatu Pilskiego  oraz Gminy Szydłowo. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.

(pp)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama