Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Gmina Kaczory ma nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne

O cztery siłownie zewnętrzne oraz pięć placów zabaw dla dzieci wzbogaciła się baza urządzeń rekreacyjnych, z których mogą korzystać mieszkańcy gminy Kaczory. Nowo powstałe obiekty oddano do użytku w ubiegłym tygodniu. Cieszą się z nich zarówno dzieci jak i dorośli, dbający o swoją sprawność fizyczną.
Gmina Kaczory ma nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne

Pierwszy z nowo powstałych placów zabaw został usytuowany przy boisku sportowym w centrum wsi Kaczory. Obiekt wyposażono w piaskownicę, karuzelę, huśtawkę „Ważka”, bujak sprężynowy oraz domek zabawowy.

Kolejne miejsca zabaw dla maluchów powstały przy boiskach sportowych i salach wiejskich w miejscowościach: Jeziorki, Równopole, Rzadkowo i Dziembówko. Na placu zabaw w Jeziorkach zmontowano karuzelę, huśtawkę „Ważka”, piaskownicę i bujak sprężynowy. W Dziembówku do zabawy udostępniono dzieciom piaskownicę, karuzelę oraz huśtawkę typu „Ważka”, a w Rzadkowie i Równopolu piaskownicę, karuzelę, huśtawkę „Ważka” oraz domek zabawowy.

W ramach tego samego przedsięwzięcia doposażony został istniejący już plac zabaw przy Przedszkolu Publicznym w Zelgniewie. Tamtejszy obiekt wzbogacił się o dwa nowe elementy - bujak sprężynowy i karuzelę.

Miejscowy samorząd zadbał także o bazę sportowo-rekreacyjną dla nieco starszych mieszkańców gminy. Otwarte zostały cztery siłownie zewnętrzne, usytuowane w sąsiedztwie nowych placów zabaw. W Rzadkowie, Równopolu i w Dziembówku powstały siłownie 3-elementowe, w skład których wchodzą: orbitrek, biegacz oraz przyrząd do wyciskania siedząc. Siłownia w Kaczorach oprócz ww. elementów wyposażona została dodatkowo w podwójną ławeczkę do ćwiczenia mięśni brzucha.

Wszystkie obiekty są ogrodzone, wyposażone w odpowiednią nawierzchnię, ławki, kosze na śmieci i regulaminy.

Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie: 231 729,34 zł. Dostawą i montażem nowych urządzeń rekreacyjnych zajęła się firma Simba S.C. M. Ćwirzeń W. Gęsicki z Zemborzyc Tereszyńskich. Na realizację przedsięwzięcia miejscowy samorząd otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 129 914 zł.

Paulina Banasik

/inspektor ds. promocji gminy/



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kama 23.10.2017 12:47
Brawo Panie Brunonie

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama