Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Końcówka ulicy Konopnickiej jeszcze w tym roku

Już wkrótce powstanie brakujący odcinek ulicy Konopnickiej, który połączy centrum miasta z częścią handlową, przyległą do pilskiego dworca. Niemal cała nawierzchnia nowej drogi będzie z bruku.
Końcówka ulicy Konopnickiej jeszcze w tym roku

Na budowanym fragmencie jezdni od ronda przy galerii VIVO do stołówki przy Placu Staszica praca wre. Tempo jest duże, bo finalizacja zadania jeszcze w tym roku.

Nowo realizowana inwestycja może nie jest imponujących rozmiarów, ale – jak podkreśla prezydent- ważna dla miasta. Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich UM:- ugość budowanego odcinka drogi to około 80-metrów. Zakres prac obejmuje m. in. budowę kanału deszczowego, położenie nawierzchni asfaltowej od strony ronda i brukowej w dalszej części, będzie oświetlenie energooszczędne, rozwiązania dla niepełnosprawnych oraz ciąg pieszo- rowerowy, ale na razie tylko z jednej strony drogi. Budowa chodnika z drugiej strony została na razie zawieszona z uwagi na fakt, że w przyszłym roku rozpoczyna tam prace prywatny inwestor.

Bruk będzie tu przeważał- co akcentuje z dumą realizator inwestycji Jacek Karpiński (Usługi Drogowo-Budowlane). Jego firma położyła w mieście już niejedną nawierzchnię z kamienia:- Wykorzystamy kostkę granitową, materiał bardzo trwały - mówi Karpiński.- Będzie współgrać z nawierzchnią przy Placu Staszica i na ul. 14-Lutego. Bruk świadczy o naszej historii, ale nie tylko. To materiał na czasie. Wszędzie w Europie i na świecie wraca się do budowania ulic z kostki.

Wartość inwestycji to 720 tys. zł.

Po wybudowania ostatniego fragmentu ul. Konopnickiej inwestycje w tej części miasta się nie zakończą, a właściwie dopiero zaczną. Mowa o budowie Parku Handlowego w rejonie dawnych zakładów mięsnych, budowie nowego dworca PKS z funkcją handlowo-usługową oraz zagospodarowaniu terenu, a także rewitalizacji Placu Staszica i prowadzonej budowie akademika Szkoły Policji. Wygląda więc na to, że za kilka lat ta część miasta zmieni się nie do poznania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama