Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Rocznica odzyskania niepodległości i konkurs na plakat

Będzie się działo- duża dawka patriotyzmu urozmaicona wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi, a do tego konkurs, jakiego jeszcze nie było. Mowa o nadchodzącym Narodowym Święcie Niepodległości w Pile.
Rocznica odzyskania niepodległości i konkurs na plakat

W przededniu, 10 listopada w kościele p.w. Św. Rodziny z koncertem pieśni patriotycznych wystąpią Poznańskie Słowiki. Wstęp wolny. W świąteczne przedpołudnie wystartuje organizowany przez powiat Bieg Niepodległości. Na godzinę 12.00 zaplanowano uroczystą sesje Rady Miasta, po niej, o godz. 15.00 na Placu Zwycięstwa odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy na Placu Zwycięstwa odbędą się dalsze uroczystości patriotyczne.

W programie świątecznej sesji Rady Miasta umieszczono m.in. uchwalenie nazwy dla skweru. Przewodniczący RM, Rafał Zdzierela nie podaje jednak jeszcze szczegółów o jaką nazwę chodzi i o jaki skwer. Rozdane też zostaną nagrody w konkursie plastycznym na plakat z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs ten właśnie został ogłoszony.

Do udziału w konkursie zaprasza Prezydent Miasta Piły, Przewodniczący Rady Miasta oraz Regionalne Centrum Kultury-Fabryka Emocji. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów wszystkich pilskich szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Prace konkursowe powinny być przygotowane dowolną techniką ręczną (wszystkie techniki malarskie, graficzne i rysunkowe w formacie nie mniejszym niż A3). Należy je złożyć w Biurze Rady Miasta przy pl. Staszica 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Termin składania prac upływa 6 listopada 2017 r. o godz. 15:00.

Jury nagrodzi w każdej z 3 grup wiekowych po 3 najlepsze prace (grupa I – uczniowie klas I – III szkół podstawowych, grupa II – uczniowie klas IV – VII szkół podstawowych oraz klas II-III oddziałów gimnazjalnych, grupa III - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych). Przewidziano nagrody rzeczowe – bony EMPIK o wartości: 500 zł za I miejsce, 400 zł  za II miejsce, 300 zł za III miejsce. Regulamin konkursu na stronie Urzędu Miasta.

Jak podkreśla prezydent, zwycięska praca będzie oficjalnym plakatem obchodów przypadającego w przyszłym roku Jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na terenie Piły.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama