Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Gruzja i Armenia - Impresje z podróży

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Pile Ziemowit Niedźwiecki zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Jowity Niemczyk, pt. "Gruzja i Armenia - Impresje z podróży" 26 października 2017 r. o godz. 17.00 do Muzeum przy ul. Browarnej 7. Wernisaż otworzy koncert "KIELE, KIELE" ormiańskiego duetu Sol et Luna. A zwieńczy go poczęstunek  dań gruzińskich.
Gruzja i Armenia - Impresje z podróży

Gruzja jest państwem położonym na pograniczu Europy i Azji na Kaukazie Południowym. W większości teren jest górzysty i z pewnością malowniczy. Słynie z gościnności, pysznej kuchni i bogatych w smaku win. Armenia graniczy z Gruzją od północy. Około 90% kraju leży na wysokości ponad 1000 m n.p.m., a największym wzniesieniem jest wygasły wulkan Aragac - mierzący 4090 m n.p.m. Kraj ma bogatą tradycję i historię sięgającą starożytnego Urartu. Słynie z malowniczych krajobrazów, gościnności i produkcji koniaku.

Wystawa zaprezentuje fotografie z podróży po Gruzji i Armenii Jowity Niemczyk . Autorka uwieczniła w niezwykły sposób pejzaż miejski oraz ludzi, których tam poznała. Mieszkańcy z tamtych stron bardzo chętnie dzielą się historią swoich rodzin, opowiadając, np. o swoich codziennych zajęciach, obowiązkach i dalszej przeszłości.

Jowita Niemczyk od zawsze mieszka w Sępólnie Krajeńskim. Od 1995 roku prowadzi małą firmę reklamową, w której zajmuje się tworzeniem projektów graficznych, książek, broszur, gazet, a nawet gier planszowych. Jej pasją jest fotografia. Pierwszym aparatem był radziecki Zenit. Autorka fotografii uważa, że w życiu ważne jest, aby robić to, co się kocha i dlatego stara się łączyć podróże z pasją fotografowania.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama