Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Mniej azbestu w naszym powiecie

W ostatnim czasie Powiat Pilski już po raz drugi pozyskał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Dzięki tym środkom Powiat zakończył właśnie akcję usuwania takich wyrobów od osób fizycznych, prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.
Mniej azbestu w naszym powiecie

Na wspomniany cel przeznaczono kwotę 174 tys. zł ( w tym 15 tys. zł to środki własne Powiatu). W ramach projektu właściciel posesji mógł otrzymać pomoc zapewniającą stuprocentowy zwrot kosztów na demontaż, zapakowanie, transport i przekazanie wyrobów zawierających azbest na składowisko odpadów niebezpiecznych. To duże wsparcie dla mieszkańców, którzy oprócz demontażu azbestu i jego utylizacji muszą jeszcze wygospodarować środki na nowe pokrycie dachu.

Proces składania do Starostwa Powiatowego w Pile wniosków o dotacje na realizację zadania zakończył się 30 czerwca. Zakwalifikowanych do projektu zostało 219 wniosków, które dotarły do Starostwa za pośrednictwem gmin z powiatu pilskiego. Proces realizacji zadania (odbioru azbestu od właścicieli posesji) właśnie został zakończony. Na terenie powiatu pilskiego realizowała go firma ECO-POL z Pruszcza, wyłoniona w drodze procedury zamówienia publicznego. W ramach realizacji tego zadania z terenu powiatu pilskiego usuniętych zostało ponad 526 ton azbestu.

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, do 2032 roku Polska powinna pozbyć się całkowicie tego niebezpiecznego minerału.

- Liczba wniosków, jaka wpływa do Starostwa Powiatowego w Pile z prośbą o wsparcie wskazuje, że potrzebne są dużo większe środki. W związku z tym, jeśli tylko będzie taka możliwość, w 2018 roku również wystąpimy o nie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Poznaniu – zapewnia Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

(pp)


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama