Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Agrotargi i wystawa Miasto-Ogród

Piła. Szykuje się wielka gratka dla rolników, pasjonatów ogrodnictwa i miłośników kwiatów. Właśnie zapowiedziano kolejną, 26 już edycję Agro Targów połączonych z V Krajową Wystawą Miasto Ogród. Wydarzenie zaplanowano na weekend 22 – 23 kwietnia br. , na pilskiej Wyspie.
Agrotargi  i wystawa Miasto-Ogród

Zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska:- Tak już się w Pile przyjęło, że wiosnę rozpoczynamy dużym wydarzeniem plenerowym czyli Agrotargami oraz wystawą Miasto -Ogród. Termin tegoroczny to 22-23 kwietnia. Zapraszamy na pilską Wyspę w sobotę w godzinach 11-18 30, a w niedziele w godz. 11-17 30. Będzie się działo.

Organizatorzy tradycyjnie zaplanowali część ogrodniczą i rolniczą połączoną z doradztwem oraz część agroturystyczną połączoną z regionalizmem, gdzie promowane będą oferty dotyczące dobrych miejsc na wypoczynek w regionie. Oprócz wystawy maszyn rolniczych i sprzętu ogrodniczego wiele atrakcji – od kiermaszu kwiatów i sadzonek po rękodzieło, pokazy, prezentacje, konkursy.

Wiesława Witaszak, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu:- Już w lutym rozesłaliśmy zawiadomienia i karty zgłoszeniowe do potencjalnych wystawców. Ustalenia trwają i spodziewamy się co najmniej takiej liczby wystawców, jak w roku ubiegłym. Na targach swoją ofertę przedstawią też agencje obsługujące rolnictwo, m.in. ARiMR, KRUS, WODR. W sobotę, 22 04 specjaliści ds. rozwoju obszarów wiejskich zaprezentują pokaz żywieniowy zakończony degustacją. Wystąpi zespół ludowy, ale w związku z tym, że wciąż prowadzone są rozmowy, nie możemy jeszcze podać jego nazwy.

Część ogrodnicza z sadzonkami roślin umiejscowiona będzie zgodnie ze zwyczajem

w zachodnim rejonie Wyspy wokół stawku.

Impreza organizowana jest przez Miasto Piła oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. To jedno z największych wydarzeń branży rolniczej i ogrodniczej w Północnej Wielkopolsce.

Organizatorzy trzymają kciuki za pogodę, by dopisała i żeby zdążyły zakwitnąć tak miłe oczom zwiedzających pilskie tulipany.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama