Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kazimierz Załachowski nowym wiceprzewodniczącym RG Kaczory

Długa i pracowita była ostatnia sesja Rady Gminy Kaczory. W porządku obrad znalazło się aż 30 punktów, w tym wiele dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego. Ustalono nowe ceny za wodę i ścieki oraz stawki podatku od nieruchomości. Ponadto zaprzysiężono nową radną i wybrano nowego wiceprzewodniczącego Rady Gminy.
Kazimierz Załachowski nowym wiceprzewodniczącym RG Kaczory

Autor: RN

Zaczęło się od zaprzysiężenia nowej radnej gminy Kaczory, Emilii Załachowskiej. To właśnie ona wygrała wybory uzupełniające w okręgu Równopole, Prawomyśl, Byszewice, rozpisane po śmierci wieloletniej radnej Aleksandry Wienke. Zasiądzie w radzie w Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Na czwartkowej sesji w tajnym głosowaniu dokonano również wyboru nowego wiceprzewodniczącego Rady Gminy Kaczory (wakat po zmarłej pani Oli). Został nim radny Kazimierz Załachowski, dotychczasowy szef Komisji Rozwoju Gospodarczego, Praworządności i Budżetu. Jego miejsce w komisji zajął Grzegorz Puchała.

Wiele punktów w porządku obrad dotyczyło planów zagospodarowania przestrzennego Śmiłowa i Kaczor. W tej części sesji podjęto również uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w związku z linią elektroenergetyczną 110 kV Piła Krzewina – Miasteczko Krajeńskie na odcinku położonym w gminie Kaczory.

Rada nieznacznie podniosła stawki podatku od nieruchomości na rok przyszły. Więcej mieszkańcy gminy będą też płacić za wodę i ścieki. Tu jednak podwyżka jest znaczna bo wynosi około 20 procent. Uchwałodawca tłumaczył ją wzrostem kosztów spowodowanych modernizacją oczyszczalni ścieków.

W dalszej części obrad skupiono się na tematach oświatowych. Podjęto uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Kaczorach w ośmioletnią Szkołę Podstawową w Kaczorach; sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Śmiłowie w ośmioletnią Szkołę Podstawową w Śmiłowie; sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Dziembowie w ośmioletnią Szkołę Podstawową w Dziembowie.

Dyrektorzy placówek oświatowych złożyli Radzie sprawozdanie o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny, w tym o wynikach sprawdzianu i egzaminów.

(acz)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama