Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Abstrakcja w TDKu

W Trzcianeckim Domu Kultury otwarta została wystawa hannowerskiego artysty Bernharda Reimanna. Jest to pierwsza wystawa tego niemieckiego artysty poza granicami kraju.
Abstrakcja w TDKu

Bernhard Reimann malarstwo akrylowe odkrył dla siebie w 2008 roku. Od tego czasu

całkowicie poświęcił się tworzeniu abstrakcyjnych obrazów. - Źródłem mojego malarstwa jest to, co czuję. Maluję przeważnie naturę, krajobraz wokół mnie. Te myśli, pomysły, które powstają wewnątrz mnie, staram się przenieść na materiał, karton czy drewno – mówił podczas otwarcia Bernhard Reimann.

Pomysł na zorganizowanie wystawy w Trzcianeckim Domu Kultury powstał cztery lata temu. W 2013 roku Elżbieta Wasyłyk, artysta malarz, instruktor Trzcianeckiego Domu Kultury zaprezntowała w galerii niemieckiego Lehrte kilka swoich obrazów. Wiceburmistrz niemieckiego miasta partnerskiego Burkhard Hoppe zaangażowany we współpracę z Trzcianką zaproponował organizację wystawy w Trzcianeckim Domu Kultury. Udało się. Podczas otwarcia wystawy w marynarkę Wiceburmistrza Lehrte wpięty był herb Trzcianki. - Dla mnie Trzcianka jest taką drugą "małą ojczyzną". Jestem tutaj bardzo chętnie i często. Ważna dla mnie jest też współpraca naszych mieszkańców – mówi Burkhard Hoppe.

Krzysztof Czarnecki, Burmistrz Trzcianki oraz Grażyna Zozula, Wiceburmistrz, po oficjalnym przywitaniu gości wręczyli niemieckim gościom pamiątki związane z Trzcianką i zaprosili do udziału w obchodach 286. rocznicy nadania Trzciance Praw Miejskich.

(MaJo)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama