Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Szkice pani Eli

W piątek w Galerii z Pasją w Złotowie miał miejsce wernisaż wystawy prac Elżbiety Wrzeszcz. Tytuł ekspozycji: „Węglem i ołówkiem”.
Szkice pani Eli

Elżbieta Wrzeszcz na co dzień pracująca w złotowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej jest, jak na bibliotekarkę przystało, prawdziwą oazą spokoju. Ale to jednocześnie wulkan talentów - pięknie rysuje i równie pięknie śpiewa w chórze im. św. Cecylii. I obie te pasje uczestnicy wernisażu mieli okazję podziwiać i oklaskiwać. Raz - ściany galerii przyozdobione rysunkami, dwa - minirecitale z przyjaciółmi z chóru… Przybyłych licznie na wernisaż gości przywitała prezes Pasji Jolanta Surma, zapraszając do podziwiania prac zgromadzonych na wystawie, będących niekiedy pokłosiem kolejnej pasji artystki – podróżowania. Elżbieta Wrzeszcz otrzymała wiele gratulacji, w tym od swojej szefowej, dyr. MBP Sylwii Mróz, wiceprezes SM Piast Haliny Deja oraz radnych Rady Miejskiej - Marioli Wegner i Stanisława Pikulika.

Wystawę można oglądać w Galerii z Pasją przy ul. Boh. Westerplatte 14 w Złotowie w piątki (do dnia 25 listopada) w godz. 17.00-19.00.

 

***

Elżbieta Wrzeszcz, zamieszkała w Złotowie, zajmuje się rysunkiem ołówkiem i węglem. Pierwsze swoje prace prezentowała jeszcze w LO na wystawie „Uczniowskie Pasje”, były to portrety, głównie koleżanek z klasy. Tematyka jej prac wykonywana ołówkiem to portrety, a węglem krajobrazy lub martwa natura. Poza pracą zawodową wolny czas poświęca na działalność w chórze Towarzystwa Śpiewu „Św. Cecylii” w Złotowie.

Swój pierwszy wernisaż miała w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotowie 08.05.2009 roku, na którym zgromadziła kilkanaście prac. Uczestniczyła w wystawach plenerowych z okazji EEM.w Złotowie, Festynu Krajeńskiego. Należy do Klubu Artystów „Pasja” od czerwca 2009.

(biogram artystki ze strony Pasji)

 

(jj)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama