Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Przeszła propozycja pani burmistrz

WIELEŃ. Decyzja zapadła. Radni jednogłośnie zaakceptowali nowy ustrój wieleńskiego szkolnictwa. Powstaną dwie szkoły podstawowe w Wieleniu oraz ośmioklasówki w Rosku, Gulczu, Miałach i Dzierżążnie Wielkim
Przeszła propozycja pani burmistrz

Od kilku tygodni w wieleńskim magistracie dyskutowano na temat szkolnictwa. Analizowano koszty, brano pod uwagę pozytywne i negatywne strony planowanych zmian - ze szczególnym uwzględnieniem możliwych zagrożeń, jak i rozwiązań poszczególnych problemów. W końcu opracowano trzy warianty z których zaakceptowano ostatni.

Pierwszy z pomysłów zakładał utworzenie dwóch szkół podstawowych (klasy 1-8) w Rosku i Wieleniu z trzema filiami znajdującymi się w określonych wioskach. W drugim wariancie planowano utworzenie pięciu szkół podstawowych z dowozem klas 7 i 8 (z Dzierżążna Wielkiego do Wielenia, natomiast z Miałów i Gulcza do Roska). Natomiast w trzecim rozwiązaniu wnioskowanym przez burmistrz Elżbietę Rybarczyk założono utworzenie szkół podstawowych nr 1 i 2 w Wieleniu oraz ośmioklasowych szkół w Rosku, Gulczu, Miałach i Dzierżążnie Wielkim. Ostatni wariant został poparty przez radnych podczas ostatniej sesji.

- Utworzenie w Gminie Wieleń sześciu ośmioklasowych szkół podstawowych było najdroższym wariantem realizacji reformy oświaty, który był rozpatrywany przez wieleński samorząd. Najważniejsze jednak jest dobro dziecka oraz oczekiwania społeczne, o których zasadności przekonaliśmy się podczas przeprowadzonych konsultacji - mówi burmistrz Elżbieta Rybarczyk.

Z konsultacji w szkołach oraz spotkań z rodzicami wynikało, że trzeci wariant, choć najdroższy, był akceptowany przez największą część społeczności gminy (...).

(pik)

Więcej w najbliższym wydaniu Tygodnika Nowego



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama