Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kontakt z Policją przez Internet Można zgłosić interwencję poprzez internetową aplikację

Podczas „Tygodnia z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa” do 22 listopada na terenie miasta policjanci dzielnicowi spotykają się z mieszkańcami i mówią o zasadności nowej aplikacji internetowej, która ma wpłynąć na bezpieczeństwo obywateli. Temat ten był również poruszony 16 listopada podczas spotkania z mieszkańcami na Osiedlu Górne.
Kontakt z Policją przez Internet Można zgłosić interwencję poprzez internetową aplikację

Jeśli trapi nas zachowanie wandali, bądź chuligańskie hałasy, albo jesteśmy świadkami łamania prawa tuż „pod naszym oknem”, pilska policja zachęca nas do współpracy poprzez wykorzystanie internetowej aplikacji, tzw. „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. Podczas spotkania z mieszkańcami Osiedla Górne, 16 listopada, podinsp. Tomasz Wojciechowski, naczelnik wydziału prewencji pilskiej policji tłumaczył, że „krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa” funkcjonuje od kilku miesięcy, ale już dziś można powiedzieć, że pomysł jest jak najbardziej trafiony i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa.

- Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Mapa opiera się o informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych; pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie: bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.; w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu – mówił podinsp. Tomasz Wojciechowski.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Najogólniej mówiąc - jeżeli w naszym otoczeniu jest coś co nas trapi, co – jak sądzimy – zagraża naszemu bezpieczeństwu bądź bezpieczeństwu innych ludzi, to za pośrednictwem strony: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html wybieramy odpowiednią kategorię tematyczną, opisujemy sytuację i informację przesyłamy policji.

Policjanci mają obowiązek zweryfikować każde takie zgłoszenie, jak również na nie zareagować wysyłając patrol. Zgłoszenia mogą być anonimowe – mówił podinsp. Tomasz Wojciechowski.

Aplikacja jest jeszcze w fazie rozwojowej. Jak dodał kom. Mariusz Wiśniewski, I zastępca komendanta powiatowego: - Tego narzędzia jeszcze się uczymy, mapa jest cały czas modyfikowana, dochodzą nowe kategorie.

Uczestnicy spotkania, zorganizowanego przez Radę Osiedla Górne obejrzeli spot przygotowany specjalnie na „Tydzień z Krajową Mapą Zagrożeń”, który przedstawia nieskomplikowany mechanizm działania. W rolę aktorów wcielili się policjanci dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile, pracownicy Policji z pilskiej komendy oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Następnie odbyła się prezentacja policjantów dzielnicowych oraz dyskusja, w której poruszono bieżące problemy, z którymi borykają się mieszkańcy Osiedla Górnego w Pile.

- Nie zabrakło również podziękowań ze strony mieszkańców dla dzielnicowych w poszczególnych rejonach służbowych. Za te ciepłe słowa serdecznie uczestnikom spotkania podziękował wiceszef pilskiej komendy – relacjonuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.

Dodać należy, że projekt, którego inicjatorem jest Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki łączy przede wszystkim elementy edukacyjno – profilaktyczne.

- Podczas spotkań, czyli mini debat pokazujemy mieszkańcom jak prosta jest funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwem. Dzielnicowi ostrzegają przed zagrożeniami, jakimi w ostatnim czasie są m.in. oszustwa na szkodę osób starszych. Istotnym elementem projektu jest także prezentacja pracy dzielnicowego, podkreślenie jego roli prospołecznej jaką spełniają każdego dnia, pełniąc służbę w swoim rejonie służbowym. Ważnym jest także, że policjanci dzielnicowi każdego dnia prowadzą szereg rozmów na temat problemów osobistych, często udzielają wsparcia, wykazując się empatią – dodaje Żaneta Kowalska i zaprasza na kolejne spotkania z dzielnicowymi, które odbędą się: 21 listopada, godz. 17.30 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Pile, ul. Brzozowa 4; 22 listopada, godz. 17.30 – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile, ul. Bydgoska 23.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy, Komenda Powiatowa Policji w Pile, prosi o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected]

(es)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RecipTreść komentarza: tradycja tureckiej kuchni proponuje kebab.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 21:01Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: okTreść komentarza: liczba pi zwana ludolfiną: 3,1415926535...Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:36Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: o trwaniuTreść komentarza: Niech nikt nie śmie czepiać się stylu wypowiedzi sędziów w sądach. Wypowiedź bez treści, błędna do bólu wszystkiego jest częścią etosu sądownictwa powszechnego. Dla przykładu z miasta Piły podajemy użycie przez Smyczyńskiego w uzasadnieniu wyroku, że on dywaguje, co po polsku znaczy: ględzi, bredzi rozwlekle nie na temat. I nic się nie dzieje, świat trwa.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:19Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20. ( Autor komentarza: kaziuTreść komentarza: No i fajnieData dodania komentarza: 17.07.2025, 19:28Źródło komentarza: Rada Miejska Złotowa odwołała panią skarbnikAutor komentarza: bigosTreść komentarza: On jest wielką dupą jako Big Ass.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 19:11Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: luzbluzTreść komentarza: Facet, który przedstawił się jako Mariusz Szalbierz ostatnio pauzuje w robocie redakcyjno- wydawniczej portaliku i papierowej ulotki o tematyce przebrzmiałej. Co to może być? Albo łopata grabarza albo choroba somatyczna wskutek luzackiej obyczajności redakcji zapoczątkowana relacją z obrad Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego 8 marca 2006.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 18:27Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.
Reklama
Reklama