Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Niepełnosprawne modelki na wybiegu

W pilskim klubie X-Demon miało miejsce ciekawe wydarzenie. Fundacja „Złotowianka” zorganizowała charytatywny pokaz mody, w którym kreacje polskich projektantów prezentowały m.in. modelki na wózkach inwalidzkich. Środki zebrane podczas imprezy fundacja przeznaczy na pomoc swoim podopiecznym, których liczba przekroczyła już tysiąc trzysta osób.
Niepełnosprawne modelki na wybiegu

Autor: had

Jak deklaruje szefowa złotowskiej fundacji, Angelika Leszczyńska, celem pokazu oprócz zbiórki środków dla podopiecznych, było stworzenie okazji do pokonywania barier. - Dziewczyny, które są naszymi podopiecznymi chcą również poczuć się jak prawdziwe modelki. Liczymy, że osoby, które poznają naszą pracę wesprą naszą fundację, chociażby swoim jednym procentem. Dlatego zależy nam, aby o naszych działaniach dowiedziało się jak najwięcej osób – mówi Angelika Leszczyńska.

Udział osób niepełnosprawnych w pokazie mody to świetny sposób na integrację z pozostałą częścią społeczeństwa. Okazja, by choć na chwilę stać się gwiazdą, niesie za sobą wiele pozytywnych emocji związanych z dowartościowaniem i satysfakcją. Emocje te na pewno na długo pozostaną w pamięci modelek i publiczności.

Modelki prezentowały kreacje zaprojektowane przez Magdę Hasiak, Plener, BBernard, Belettę, Vicher oraz ByAnna. Pokaz udowodnił, że kreacje prezentowane przez osoby niepełnosprawne mogą wyglądać pięknie.

To nie pierwsze tak widowiskowe charytatywne przedsięwzięcie fundacji „Złotowianka”. W ubiegłym roku zorganizowano dużą akcję pn. „Kilometry dobra”, w ramach której na promenadzie w Złotowie układano jednozłotowe monety, pozyskane z przeznaczeniem na zakup specjalistycznych rowerów dla osób z niepełnosprawnością uniemożliwiającą korzystanie z rowerów tradycyjnych.

(am)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama