Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa L-W ma 60 lat

Diamentowy jubileusz świętowała w piątek Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa. Podczas uroczystości uhonorowano odznaczeniami i dyplomami wieloletnich pracowników Spółdzielni. Ze strony zaproszonych gości padło wiele słów uznania dla działalności jubilata, były życzenia i kwiaty.
Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa L-W ma 60 lat

Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa L-W to nieodłączna część historii miasta. Pojawiła się w 1957 roku, gdy Piła powstawała z ruin, gdy na nowo organizowano życie, otwierały się zakłady pracy, zewsząd zjeżdżali nowi mieszkańcy. W ciągu 60 lat swego istnienia Spółdzielnia wzniosła 186 budynków. Dziś liczy około 7 tysięcy członków, łączna powierzchnia lokali mieszkalnych wynosi 330 905 m.kw., a zsumowana powierzchnia terenu wchodzącego w jej skład to 581 403 m. kw.

- To właśnie pilska Spółdzielnia jako jedna z pierwszych zainaugurowała budownictwo mieszkaniowe, które z każdym rokiem przyspieszało- mówił podczas uroczystości prezes PSM L-W, Lucjan Szutkowski. I dodał: - Nasz jubileusz to nie tylko budynki, to przede wszystkim tysiące mieszkańców, którzy przybywali do Piły wraz z powoływaniem kolejnych zakładów pracy.

Jak wielu pilan pamięta, mieszkania w tamtych czasach były niezwykle deficytowym dobrem, na które czekało się latami. Pierwsze bloki PSM L-W zbudowała przy ul. Śródmiejskiej i Ossolińskich. Dziś jest ich już tyle, że tworzą miasto w mieście. Z chodnikami, zagospodarowaną zielenią, placami zabaw i siłowniami zewnętrznymi, parkingami. Zaspokaja nie tylko potrzeby mieszkaniowe ludzi, ale także prowadzi rozbudowaną działalność na niwie kultury, sportu i rekreacji.

PSM L-W nie stoi w miejscu. W przyszłym roku przy ul. Mickiewicza sfinalizowana zostanie budowa nowego spółdzielczego bloku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama