Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

MŁODZI MISTRZOWIE RYSUNKU I WIERSZA

Za nami bardzo sympatyczne wydarzenie – w sobotę odbyły się dwa konkursy dla najmłodszych twórców: recytatorski i plastyczny. Oba zorganizowano w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile.
MŁODZI MISTRZOWIE RYSUNKU I WIERSZA

Najpierw swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentowali uczniowie deklamujący wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz innych poetów w inscenizacji dziecięcej. Zgłosiło się ponad trzydziestu recytatorów indywidualnych i pięć zespołów. Najwyższe noty zebrała Lena Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile, która wyprzedziła Wiktorię Bagrowską z Ośrodka Upowszechniania Kultury w Wysokiej. Trzecie miejsce zajęła Zofia Hoffman, także z wysockiego Ośrodka. Wyróżnienia przyznano Michałowi Szmydtowi (SP nr 3 w Pile), Anicie Wieczorek i Wioletcie Ziółkowskiej (obie z SP nr 11 w Pile). Zmagania zespołów wygrał Teatr Hak z OUK w Wysokiej, za którym uplasowały się MDK Piła i SP nr 4 w Pile.

Recytatorów oceniało jury w składzie: Małgorzata Chwiłkowska- Kępczyńska i Lucyna Przybyszewska. Nagrody fundował Młodzieżowy Dom Kultur „ISKRA” w Pile. Konkurs objął patronatem Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który osobiście uhonorował uczestników: – Byłem zaszczycony, gratulując tak uzdolnionym młodym artystom w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury. Każdemu z nich życzę rozwijania swoich pasji oraz spełnienia wszystkich marzeń. Gratuluję również opiekunom i najbliższym, ponieważ bez ich wysiłku o sukces tych ambitnych uczniów byłoby nieporównywalnie trudniej.

Chwilę później, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima." W skład powołanej komisji weszło troje pilskich plastyków: Marta Mrówka, Małgorzata Biała oraz przewodnicząca komisji, Emilia Kamińska. Pierwsze miejsce w otrzymał uczeń Szkoły Podstawowej w Wysokiej Sebastian Bąk, drugie zajęła Oliwia Nowak ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowie, a trzecie - Aleksandra Piątek ze Szkoły Podstawowej w Kruszewie. Komisja przyznała również sześć wyróżnień: dla Igi Michalskiej, Oliwiera Urbańskiego, Doroty Góry, Marii Świetlak, Jana Świerczyńskiego i Anity Wieczorek. Nagrody wręczyli Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury - Ariana Latzke.

(pp)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama