Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

MISTRZOWIE EKOLOGII Z PIĘCIU POWIATÓW NAGRODZENI

Uroczyste zakończenie domknęło XVII Olimpiadę Ekologiczną Powiatu Pilskiego i X Olimpiadę Ekologiczną Subregionu Północnej Wielkopolski. Do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile – stolicy powiatu pilskiego zawitało kilkudziesięciu laureatów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, reprezentujących pięć powiatów: chodzieski, czarnkowsko – trzcianecki, pilski, wągrowiecki i złotowski. Najwięksi znawcy ekologii otrzymali okazałe trofea.
MISTRZOWIE EKOLOGII Z PIĘCIU POWIATÓW NAGRODZENI

- To było bardzo udane podsumowanie Olimpiady. Dzieci i młodzież z terenu północnej Wielkopolski odebrały wywalczone w etapie ponadpowiatowym nagrody. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, budżetów powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, wągrowieckiego i złotowskiego, a także licznego grona sponsorów, nagrody były bardzo atrakcyjne. Wśród nich znalazły się telefony komórkowe, tablety, smartwatche i wiele innych. Już dzisiaj zapraszam na kolejną Olimpiadę w przyszłym roku - powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Grono sponsorów tworzyły również: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Nadleśnictwo Zdrojowa Góra, Nadleśnictwo Kaczory oraz Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Oddział Rejonowy w Pile.

Podsumowanie uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra – wokalistek prowadzonych przez Iwonę Brandenburger i tancerzy przygotowywanych przez Elizę Sabik.

Warto przypomnieć, że oba finałowe etapy – powiatowy i subregionalny – odbyły się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pile.

***

Wyniki X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski (odbyła się 7 listopada 2017 roku).

Szkoły podstawowe- zwycięzcy: 1. Wiktor Dzidziul – Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile, 2. Mateusz Lipczyński – SP nr 3 w Chodzieży, 3. Jakub Kujawski – SP nr 6 w Pile.

Wyróżnieni: Antonina Kokosz – SP nr 1 w Chodzieży, Antonina Wawrzyniak – SP w Wyrzysku, Maciej Pieprz – SP nr 1 w Czarnkowie, Jakub Torochow – SP w Falmierowie, Karolina Gurda – SP w Wysokiej.

Szkoły gimnazjalne- zwycięzcy: 1. Agata Rafałowicz – Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej w Sypniewie, 2. Łukasz Herbuś – Oddział Gimnazjalny SP w Lipce, 3. Gabriela Bazimierowska – Oddział Gimnazjalny SP nr 6 w Pile.

Wyróżnieni: Michał Baran – Klasa Gimnazjalna SP w Wągrowcu, Kacper Wachowski – Klasa Gimnazjalna SP w Wyrzysku, Maciej Strzałkowski – Społeczne Gimnazjum w Chodzieży, Alicja Tyrańska – Oddział Gimnazjalny SP nr 6 w Pile, Magdalena Wagner – Oddział Gimnazjalny SP nr 6 w Pile.

Szkoły ponadgimnazjalne- zwycięzcy: 1. Michał Brzeziński – I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu, 2. Stanisław Grabowski – I LO w Złotowie, 3. Daria Baczkowska – I LO w Pile.

Wyróżnieni: Laura Stochaj – LO w Czarnkowie, Maciej Bieluszko – I LO w Złotowie, Krzysztof Łapacz – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, Zuzanna Adamek – LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, Joanna Szczęśniak – I LO w Złotowie.

W gronie laureatów znalazło się 12 przedstawicieli powiatu pilskiego, 5 – złotowskiego, 3 – chodzieskiego oraz po dwóch czarnkowsko – trzcianeckiego i wągrowieckiego.

***

Wyniki XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego (odbyła się 20 października 2017 roku).

Szkoły podstawowe- zwycięzcy: 1. Wiktor Dzidziul – Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile, 2. Karolina Gurda – SP w Wysokiej, 3. Antonina Wawrzyniak – SP w Wyrzysku.

Wyróżnieni: Mikołaj Torochow – SP w Falmierowie, Jakub Torochow – SP w Falmierowie, Jakub Kujawski – SP nr 6 w Pile, Marta Kastner – SP w Miasteczku Krajeńskim, Marcin Karabasz – SP w Nowej Wsi Ujskiej.

Szkoły gimnazjalne- zwycięzcy: 1. Gabriela Bazimierowska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile, 2. Alicja Tyrańska – SP nr 6 w Pile, 3. Karol Wiśniowiecki – SP nr 6 w Pile.

Wyróżnieni: Zofia Borowczyk – Gimnazjum w Kaczorach, Kacper Wachowski – SP w Wyrzysku, Magdalena Wagner – SP nr 6 w Pile, Weronika Guss – SP nr 6 w Pile, Kajetan Granops – II Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile.

Szkoły ponadgimnazjalne- zwycięzcy: 1. Marek Giers – I Liceum Ogólnokształcące w Pile, 2. Krzysztof Łapacz – Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile, 3. Mirosław Deja - II LO Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile.

Wyróżnieni: Zuzanna Adamek – LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, Oliwia Sawińska – LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, Daria Baczkowska – I LO w Pile, Maja Jędrowiak – I LO w Pile, Anna Kozłowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rykhienTreść komentarza: Szanowny Panie Dziennikarzu Rybacy łowią siecią przeważnie z kutra albo łodzi. Wędką łowią wędkarze, a więc to były wędkarskie emocje. PozdrawiamData dodania komentarza: 5.07.2025, 12:26Źródło komentarza: Wędka, uśmiech i serceAutor komentarza: Mydełko FaTreść komentarza: Noooo! Portki ma brudne galancie. Mógłby startować w mistrzostwach gminnych w segmencie: brudactwo ponadstandardowe.Data dodania komentarza: 3.07.2025, 19:17Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: rykhienTreść komentarza: Szanowny Panie Dziennikarzu w sprawozdaniu sportowym należy podać wyniki jakie osiągnęli zawodnicy, a szczególnie P Burmistrz, jeżeli też uczestniczył w zawodach.Data dodania komentarza: 30.06.2025, 18:02Źródło komentarza: Z wędką po przygodęAutor komentarza: jaTreść komentarza: Zbychu odszedł był w podskokach, bo nikt już nie chciał czytać jego orwellowskiej dłubaniny w rzeczywistości. Zdanie o przeroście etycznej wrażliwości jest bez sensu. Można je zapisać w annałach dziennikarstwa jako przykład głupoty patologicznej, nienaprawialnej. Prześcignął Krzysztofa Figla w jego wydumce o melodii i stałej zwrotce.Data dodania komentarza: 29.06.2025, 20:35Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: PP 27208Treść komentarza: Podobno jednym ze źródeł traumy, która doprowadziła do przedwczesnej śmierci była nieudana próba zamontowania w aucie Lemanowiczów podsłuchu, kiedy Ceranowski już się wyniósł ze swoim zestawem aparatury podsłuchowej. Frustracji i fiksacji dał wyraz w skardze żurnalisty na swoją klęskę montera gminnego Pegasusa: "Nie mamy nagrań z rozmowy Lemanowiczów w samochodzie w drodze powrotnej z Tuczna. Możemy się jedynie domyślać, że wracali zadowoleni. Przekonani, że uratowali sytuację. Spełnili polecenie prokuratora Kiełka. Proces będzie się mógł toczyć. A jeśli - jak zapowiada Kiełek - Stokłosa przegra i znajdzie się za kratkami - to wypełni się marzenie ich życia. Ciesząc się nie dostrzegli, bo przerasta to ich etyczną wrażliwość, jak obrzydliwe było i jest ich postępowanie, jak bardzo ulegli obsesyjnej nienawiści do człowieka, który nigdy w życiu nie zrobił im nic złego". Wielki Smrodator nie musiał robić nic złego. Wystarczyło wietrzyć instalacje śmiłowskiej smrodosytni.Data dodania komentarza: 28.06.2025, 23:05Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: ciekwaska podfruwajkaTreść komentarza: Jednocześnie trzeba przypomnieć, kto to jest ten słynny Bakutilek? Bo nie wiemData dodania komentarza: 28.06.2025, 14:49Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama