Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ponad 3,2 miliona złotych dla sołectw. Wielkopolska wieś wypięknieje po raz ósmy

Trwa nabór wniosków do ósmej edycji samorządowego konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". Jego celem jest przede wszystkim aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich na poziomie sołectw. Dofinansowanie można otrzymać zarówno na inwestycje np. budowę i remonty wiejskich świetlic, zieleńców czy placów zabaw, ale również na organizację lokalnych imprez i upamiętnianie wydarzeń. Kwota wsparcia jednego projektu wynosi nawet 30 tysięcy złotych.
Ponad 3,2 miliona złotych dla sołectw. Wielkopolska wieś wypięknieje po raz ósmy

Laureaci konkursu uzyskują dofinansowanie dla niewielkich projektów, w tym inwestycyjnych, służących zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na wsi, odtwarzaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych. Wsparcie kierowane jest do sołectw, które aktywnie uczestniczą w procesie odnowy wsi. Środki na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach konkursu otrzymuje gmina.

Konkurs ten przyczynia się do wzmocnienia procesu odnowy wsi w regionie oraz integracji społeczności wiejskiej, poprzez jej bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektów w swoich sołectwach. Dotąd w programie jest już ponad 1950 sołectw ze 185 wielkopolskich gmin. To pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten konkurs. W tym roku pula pieniędzy na VIII edycję konkursu wynosi 3 250 000 złotych- powiedział Krzysztof Grabowski- Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Odnowa wsi jest procesem wieloletnim. Jego pozytywne efekty osiąga się w dłuższym czasie, stad konieczne jest długotrwałe zaangażowanie w proces odnowy samorządów lokalnych oraz samorządu województwa.

Na ten cel z budżetu Województwa Wielkopolskiego wydaliśmy do tej pory ponad 23 miliny złotych i zrealizowaliśmy 1150 projektów- dodaje Krzysztof Grabowski.

Aby wziąć udział w konkursie gmina musi złożyć wniosek lub wnioski (maksymalnie 3) o dofinansowanie projektów planowanych do realizacji w sołectwach uczestniczących w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Sołectwo musi być uczestnikiem programu na dzień składania wniosku. Lista sołectw uczestniczących w programie publikowana jest na stronach internetowych: www.umww.pl (podstrona Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz www.wow.umww.pl.

Poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 70% kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie mniej niż 10 000,00 zł i nie więcej niż 30 000,00 zł dla pojedynczego projektu.

Wnioski o dofinansowanie projektów wraz z załącznikami w wersji papierowej należy składać w terminie do 15 lutego 2018 r. do godz. 15:30, osobiście lub za pośrednictwem poczty bądź kuriera w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w siedzibie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Pięknieje wielkopolska wieś”. Wnioski o dofinansowanie należy także przesłać w wersji elektronicznej (w formacie PDF) na adres [email protected], załączając w treści e-maila oświadczenie, że treść przesłanego drogą elektroniczną wniosku jest tożsama z wnioskiem złożonym w wersji papierowej.

Dotychczas z ogromnym powodzeniem zrealizowano siedem edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś.

(sw)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama