Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Święto szkolnych teatrów

W dniach 22-23 marca br. odbył się Regionalny Przegląd Teatrów Szkolnych. Organizatorem Przeglądu był Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile. W ramach przeglądu zaprezentowanych zostało 13 spektakli.
Święto szkolnych teatrów

- Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra”, jako nasza powiatowa placówka oświatowa, odgrywa ogromną rolę w kreowaniu artystycznego życia dzieci i młodzieży. Budujące jest to, że przy tylu innych pokusach, młodzież znajduje czas, i chce bawić się teatrem, że przyjeżdżają do nas również grupy z ościennych powiatów, by pokazać to co potrafią. Gratuluję wszystkim wspaniałych występów i mam nadzieję, że będą oni rozwijać swoją pasję. Gratuluję też organizatorem tego przedsięwzięcia – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Podczas Przeglądu zaprezentowanych zostało 13 spektakli. W pierwszym dniu prezentowały się teatry ze szkół podstawowych. Jury w składzie Magdalena Płaneta i Wojciech Retz przyznało dwie I równorzędne nagrody, które otrzymali: zespół „Szkolaczki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu za spektakl pt. „Żaby i dzieci zbierają śmieci” oraz Teatr My i ... za spektakl pt. „Tatsu Taro” z tej samej szkoły. Jury przyznało również jedno wyróżnienie dla zespołu „Trójkolor” za przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras” także ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu. Nagrody II i III nie przyznano.

W drugim dniu Przeglądu prezentowały się zespoły z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Jury w składzie: Magdalena Płaneta, Wojciech Retz i Dariusz Olejniczak w kategorii gimnazjalnej, przyznało I nagrodę dla Teatru Tabula Rasa z MDK „Iskra” w Pile za spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów”. II nagrodę zdobył Teatr Szansa z Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu za spektakl pt. „Podróż”. III nagroda przypadła Teatrowi Teraz z Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie za spektakl pt. „Wizyta”.

W kategorii ponadgimnazjalnej I nagrodę zdobył Teatr JO ! z LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Nagrody II i III nie przyznano.

- Z radością zauważamy, że teatr nadal jest formą twórczości dającą dzieciom i młodzieży ogromną satysfakcję i natchnienie. Gratulujemy też młodym wykonawcom oraz ich nauczycielom, zaangażowania przy realizacji wszystkich przedstawień zaprezentowanych podczas tegorocznego Przeglądu – mówi Magdalena Płaneta, przewodnicząca jury.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama