Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Rusza budowa ul. Akacjowej i parkingu przy gimnazjum w Wysokiej

We wtorek 27 lutego 2018 r. burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Marek Madej podpisał umowy na realizację dwóch pozostałych zadań w ramach unijnego projektu pn. „Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej poprzez zmiany mobilności miejskiej w Mieście i Gminie Wysoka”.
Rusza budowa ul. Akacjowej i parkingu przy gimnazjum w Wysokiej

 

Mowa o budowie ul. Akacjowej w Wysokiej oraz budowie parkingu buforowego P&R przy Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej.

Obydwa zadania zrealizuje Asta-Bud spółka z o.o. z Piły. W sumie firma wykona trzy z czterech inwestycji objętych przedmiotowym projektem. Oprócz ul. Akacjowej i parkingu przy gimnazjum, spółka wybuduje również drogę dla rowerów Czajcze – Wysoka.

Czwarte zadanie tj. budowę parkingu buforowego P&R przy Urzędzie Miasta i Gminy Wysoka zrealizuje Zakład Usługowo-Handlowy Usługi Sprzętem Budowlanym Wojciech Kaczmarek z Szamocina.

Umowy na ścieżkę rowerową i parking przy Urzędzie MiG zostały podpisana 29 stycznia br.

Projekt pn. „Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej poprzez zmiany mobilności miejskiej w Mieście i Gminie Wysoka” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji, Działania 3.3. Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska, Poddziałania 3.3.1 Inwestycje w obszarze transportu miejskiego.

Wartość całego przedsięwzięcia według umowy o dofinansowanie wynosi 3 636 489,41 zł z tego 2 281 910,86 zł to środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2018 roku.

mo


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama