Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Książka – przyjaciel prawdziwy

Zmagania konkursowe przypadły w Międzynarodowy Dzień Teatru. Reprezentacje klas I – III SP w Dziembowie przystąpiły do zmagań na etapie szkolnym w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Książka – przyjaciel prawdziwy” w następującym składzie: klasa I – Zuzanna Kledzik, Marcel Wieczorek, Dominik Kamiński; klasa II – Marcel Jasiński, Paulina Szumilas, Anastazja Wieczorek; klasa III – Amelia Depcik, Zuzanna Zakrzewska, Nikola Rozynek.
Książka – przyjaciel prawdziwy

Zawodnicy drużynowo musieli zmierzyć się z 3 zadaniami. Zadanie 1. Uczniowie po wylosowaniu i przeczytaniu fragmentu książki, musieli podać imię bohatera oraz okoliczności, w jakich dzieje się akcja. Zadanie 2. Zawodnicy losowali pytania z listy, a zadaniem drużyny było prawidłowo na nie odpowiedzieć. Zadanie 3. Drużyny przedstawiały wcześniej przygotowaną scenkę, dotyczącą lektury „Pamiętniki wielickiego skrzata”.

Wykonawcom i ich odpowiedziom od początku przyglądało się jury w składzie: Elżbieta Kozak – dyrektor szkoły, Karina Jaśniak – przewodnicząca Rady Rodziców, Natalia Derek – nauczyciel matematyki, prowadzący stronę internetową szkoły, Martyna Jaśniak – przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

Komisja konkursowa miała nie lada problem. Drużyny do konkursu były tak dobrze przygotowane, że potrzebna była dogrywka. Po rundzie pytań dodatkowych, okazało się, że najwięcej punktów zgromadziła reprezentacja klasy III. To trzecioklasiści będą reprezentować dziembowską szkołę w etapie ogólnopolskim. Będzie on polegał na ocenie przez organizatorów nadesłanego filmu ze zwycięską scenką z lektury.

Szkolne zmagania konkursowe były możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób – uczniów kl. I – III, ich wychowawczyń, które przez 3 tygodnie czytały książkę, rodziców, którzy przygotowali stroje, scenografię a nawet scenariusze przedstawień, Radzie Rodziców, która sfinansowała trylogię „Solilandia” oraz słodkie upominki dla dzieci.

Dorota Giedrys

szkolny koordynator Konkursu


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

xxx 10.04.2017 14:28
Super konkurs!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama