Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wypięknieją wsie w regionie

„Pięknieje Wielkopolska Wieś”, czyli najpopularniejszy z konkursów dotacyjnych Wielkopolskiej Odnowy Wsi został rozstrzygnięty. Dofinansowanie otrzyma 128 projektów. Wśród nich jest sporo projektów z północnej Wielkopolski.
Wypięknieją wsie w regionie

Dofinansowanie można było otrzymać zarówno na inwestycje np. budowę i remonty wiejskich świetlic, zieleńców czy placów zabaw, jak również na organizację lokalnych imprez i upamiętnianie wydarzeń. Kwota wsparcia jednego projektu wyniosła nawet 30 tysięcy złotych.

-Konkurs ten przyczynia się do wzmocnienia procesu odnowy wsi w regionie oraz integracji społeczności wiejskiej, poprzez jej bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektów w swoich sołectwach. Dotąd w programie jest już ponad 1900 sołectw ze 185 wielkopolskich gmin. To pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten konkurs. W tym roku pula pieniędzy na VIII edycję konkursu wyniosła 3 250 000 złotych- powiedział Krzysztof Grabowski- Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W dziesiątce najwyżej ocenionych projektów znalazły się: Kamiennik (gm. Drawsko) projekt: Pomost, przystań, ryby, las. Tak Kamiennik wita Was! – zachowanie, odtwarzanie i promowanie dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego oraz tradycji społeczności lokalnych – dotacja 30.000 zł; Grylewo (gm. Wągrowiec) projekt: Zagospodarowanie terenu przy sali wielofunkcyjnej w Grylewie – dotacja 30.000 zł; Rudna (gm. Złotów) projekt: Dla mieszkańca, rowerzysty dla pieszego i turysty realizujemy kolejny projekt: “Budowa szatni – obiektu sanitarno-gospodarczego” – dotacja 30.000 zł; Węgierce (gm. Tarnówka) projekt: Folwark na rozdrożu – dotacja 21.737 zł

Ponadto dotacje przyznano także innym sołectwom z naszego regionu. Otrzymają je: Płytnica (gm. Tarnówka) - na Ostoję nad rzeką Płytnica - 23 979,00 zł; Wiktorówko (gm Łobżenica)-"Szach - mat!" - nasze ulubione miejsce w Wiktorówku gdzie gramy i bawimy się pokoleniowo- 23 000,00 zł; Pobórka Mała (gm. Białośliwie)- Spotkajmy się nad stawem - Budowa wiaty rekreacyjnej w Pobórce Małej - 10 000,00; Rudnicze (gm. Wągrowiec) - Zagospodarowanie terenu przy świetlicy w Rudniczu - 30 000,00; Paruszka (gm. Krajenka) - Mierzymy siły na zamiary więc z siłownią nam do pary – Zakup i montaż urządzeń fitness na placu rekreacyjnym w Paruszce- 21 264,00; Bługowo (gm. Lipka)- Na placu się spotykamy, o planach sołectwa porozmawiamy - zagospodarowanie placu w Bługowie- 22 994,00; Walkowice (gm. Czarnków)- Budowa obiektu do imprez okolicznościowych przy boisku sportowym w Walkowicach- 30 000,00; Ługi (gm. Zakrzewo)- "Ładną kuchnię mieć chcemy bo wspólnie gotować będziemy" - remont zaplecza kuchennego i sanitarnego na sali wiejskiej w Ługach -20 500,00; Młotkowo (gm. Wysoka)- Poprawa wizerunku Młotkowa poprzez zagospodarowanie terenu rekreacyjnego i parkowego we wsi - 27 520,00; Węgorzewo (gm.Okonek)- Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Węgorzewo - 30 000,00; Kościerzyn Mały (gm. Łobżenica)- Kolorowa kraina zawita do Kościerzyna Małego - stworzenie centrum integracyjnego - 21 000,00; Drożyska Wielkie (gm. Zakrzewo) -"W Drożyskach Wielkich się dzieje - rodzic z dzieckiem na rolkach szaleje" - zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego - 30 000,00; Batorówko (gm. Lipka)- Polana u Stefana - zagospodarowanie placu rekreacyjnego w Sołectwie Batorówko - 22 191,00; Lubniczka (gm. Okonek)- Termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół w sołectwie Lubniczka - etap III- 27 000,00; Dębogóra (gm. Wieleń)- Strefa relaksu rodzin dębogórskich - 30 000,00; Wrzeszczyna (gm. Wieleń)- Centrum Integracji Wsi Wrzeszczyna – poprawa wizerunku i estetyki sołectwa Wrzeszczyna - 30 000,00.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama