Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Mundur czołgisty z Belgii na pilskiej wystawie

Jak już podawaliśmy, Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza w weekend na otwarcie wystawy stałej „Od Sekcji Automobilowej do Służby Czołgowo – Samochodowej”, pokazującej rozwój motoryzacji w Wojsku Polskim oraz przypominającej o ośrodkach szkolących żołnierzy. Muzeum poinformowało nas, że właśnie przybyła mu nowa atrakcja…
Mundur czołgisty z Belgii na pilskiej wystawie

Attache wojskowy z ambasady w Hadze dostarczy na wystawę mundur czołgisty przekazany za zgodą Ministra Obrony Narodowej Belgii.

Impreza odbędzie się w sobotę 14.07.2018r. W godz. 12:00 – 16:00 na pilskim lotnisku, schronohangary nr 3 i 4


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

rezerwista 12.07.2018 11:12
Do Weterana: Szanowny panie - jak pewnie wielu innych rodaków, sam również kiedyś nosiłem mundur, nawet zdarzyło mi się służyć przez kilka lat w Pile. Od jakiegoś już czasu przyglądam się poczynaniom entuzjastów PMW. Wypada się tylko cieszyć z tego, że pojawiło się grono osób, które chociażby w taki sposób chcą zachować dla innych fragmenty historii wojska w Pile. Z rozmowy telefonicznej, jaką niedawno miałem z p. Przemkiem Olszyńskim wiem, z jakimi codziennymi trudnościami borykają się ci pasjonaci. Tym niemniej - ONI CHCĄ TO NADAL ROBIĆ !! Po prostu ! Panie Weteranie - pański sposób artykulacji argumentów przypomina bardzo, ale to bardzo styl i retorykę pewnego pilskiego stowarzyszenia skupiającego byłych wojskowych. "Perłą" tegoż stowarzyszenia, jest jego prezes - człowiek o dosyć rozbudowanym, żeby nie powiedzieć wybujałym "ego". Do czego zmierzam ? Otóż wspomniani entuzjaści PMW, co najmniej kilka razy zwracali się z prośbami, czy też propozycjami współpracy z byłymi wojskowymi. Niestety każda tego typu próba skazana była na niepowodzenie, z powodu - jakby to powiedzieć: "nie,bo nie !" Przy czym słowa te, są naprawdę delikatnym określeniem odmowy współpracy. Nie trzeba jednak długo szukać przyczyn takiej postawy, po prostu czegoś takiego nie wymyślił pan prezes byłych wojskowych, a zatem teraz nie miałby się czym pochwalić. Warto nadmienić, że ów pan "prezes" - gdyby tylko chciał, mógłby swoimi kontaktami i znajomościami bardzo pomóc entuzjastom PMW. Ale - jak do tej pory, takich chęci w sobie pan "prezes" nie znalazł. Pocieszę pana "prezesa" - jeżeli tylko będę mógł, spróbuję rzeczywiście i realnie pomóc chłopakom z PMW, pomysłów kilka mam, a na ponowną rozmowę z panem Przemkiem omówiliśmy się po 24-26 sierpnia 2018 roku. Mówią coś panu, panie "prezesie" te daty ????

Weteran 11.07.2018 18:20
Piła wojskiem stała. Co to za atrakcja mundur czołgisty z Belgi. Co to za muzeum wojskowe w Pile. Pytanie? Czy na wystawie będzie sala Tradycji Garnizonu Piła? ( chodzi mi o pamiątki zgromadzone przy ul. Kossaka) Muzeum Wojskowe w Pile - co ma wspólnego z wojskiem stacjonującym w Pile. Skąd i kto daje pieniądze na organizacje typu " Muzeum Woskowego w Pile? Łącze pozdrowienia. Weteran

Andrzej 11.07.2018 21:40
Drogi Weteranie. Pilskie Muzeum Wojskowe tworzone jest przez pasjonatów historii którzy w tym celu powołali stowarzyszenie - działają od lat SPOŁECZNIE ! (możliwe źródła i zasady finansowania reguluje właściwa ustawa o stowarzyszeniach ).. Do tej pory uratowali np. samolot Su-22M4 nb. 3620 - flagowiec z Piły i parę innych ciekawych rzeczy - które zaręczam nie zmieszczą się w ŻADNEJ izbie tradycji. Starają się wiedzę o militarnej historii miasta w ciekawy sposób propagować wśród młodzieży i nie tylko. Pozytywne efekty działania stowarzyszenia w postaci tworzonego Pilskiego Muzeum Wojskowego zauważają zarówno lokalne władze różnych szczebli jaki i wiele osób które to muzeum odwiedziło.( efektem tego jest uzyskanie w roku 2017 statusu Organizacji Pożytku Publicznego) Pomimo wielokrotnych apeli w mediach wsparcia swoją wiedzą i wspomnieniami w tworzeniu muzeum udzieliło do tej pory raptem kilku byłych żołnierzy z dużego garnizonu jakim była Piła. Patrząc z boku można mieć czasem wrażenie że to właśnie cywilom tworzącym muzeum bardziej zależy na zachowaniu pamięci i śladów materialnych niż byłym wojskowym. Myślę że warto wybrać się 14.07 na 12:00 na lotnisko - zobaczyć na własne oczy jak może wyglądać nowoczesne muzeum - które z klasyczną izbą tradycji ma niewiele wspólnego. Może nawet ten mundur czołgisty z Belgii niewiele dla Pana znaczy, ale dla osób tworzących tę instytucję jest dowodem że da się realizować ciekawe pomysły nawet takiej małej organizacji społecznej z Piły przy wsparciu Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych MON i MSZ dla których to Pilskie Muzeum Wojskowe jest rozpoznawalne i uznane za wiarygodnego partnera. Do zobaczenia w sobotę. Proszę przyjść i przyprowadzić znajomych !

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama