Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dzielnicowy ze Złotowa zwycięzcą wojewódzkich eliminacji XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018"

W Szkole Policji w Pile zakończyły się wojewódzkie eliminacje XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018". Zgodnie z tradycją zawody objął swym honorowym patronatem Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, podkreślając w ten sposób niezwykle ważną rolę zarówno samych dzielnicowych jak i całej służby prewencyjnej w zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Tegorocznym zwycięzcą zawodów został sierż. sztab. Tomasz Idzik z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.
Dzielnicowy ze Złotowa zwycięzcą wojewódzkich eliminacji XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018"

 

W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia nagród laureatom udział wzięli: insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Beata Różniak-Krzeszewska – Komendant Szkoły Policji w Pile oraz podinsp. Andrzej Szary - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Dzięki uprzejmości  Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, finały wojewódzkie przeprowadzone zostały w dniach od 17 do 19 września 2018 r. na terenie Szkoły Policji w Pile. Przedstawiciele Szkoły Policji w Pile wraz z nadkom. Maciejem Purol – Naczelnikiem Wydziału Prewencji z Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podczas ceremonii rozpoczęcia zawodów zwrócili uwagę na dużą rolę tego typu rywalizacji dla rozwoju zawodowego policjantów wszystkich formacji.

O skali przedsięwzięcia w województwie wielkopolskim niech świadczy fakt, iż w pierwszym etapie zawodów na poziomie komend miejskich i powiatowych Policji wzięło w nich udział kilkuset policjantów, spośród których wyłoniono 62 najlepszych, walczących o prymat w całym województwie. Zwycięzca i zajmujący drugą lokatę uzyskali, poza nagrodami, także przywilej, ale i obowiązek reprezentowania wielkopolskiego garnizonu Policji na zawodach ogólnokrajowych.

Zawody na poziomie wojewódzkim zostały podzielone na etapy – konkurencje, których połączone rezultaty wskazały najlepszych. Pierwszą konkurencją, która odbyła się 17 września br., było strzelanie. Każdy dzielnicowy oddał 10 strzałów, z dwóch magazynków, do tarczy TS-9 i TS-10 z odległości 15 metrów. Kolejną konkurencją była symulacja przyjęcia interesanta, obejmująca problematykę z zakresu prewencji, prawa i psychologii oraz pierwsza pomoc przedmedyczna, sprawdzająca praktyczne umiejętności ratowania życia człowieka, a także test wiedzy zawodowej, który obejmował szeroko rozumianą problematykę służby prewencyjnej.

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznego wielkopolskiego finału konkursu "Dzielnicowy Roku" odbyła się 19 września br. w auli Szkoły Policji w Pile i przypadła na niespełna miesiąc przed finałem ogólnopolskich zawodów, które zostaną rozegrane w dniach od 23 do 26 października br., tradycyjnie już w Szkole Policji w Katowicach.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka zwrócił uwagę na podejmowanie kolejnych inicjatyw mających na celu zwiększenie skuteczności działania dzielnicowych. Ważnym jest, aby dzielnicowi byli blisko społeczeństwa, ale również na co dzień ściśle współpracowali ze swoimi kolegami z innych pionów i wydziałów w celu rzetelnego rozpoznania sytuacji, poszczególnych problemów, nasilenia i rodzaju przestępczości w danym rejonie służbowym.

Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska podkreśliła, jak ważną rolę odgrywa dzielnicowy. To policjant, który stoi na straży prawa, ale przede wszystkim jest tam, gdzie dzieje się krzywda i potrzebna jest pomoc. Pani Komendant pogratulowała laureatom i życzyła sukcesów w zawodach na szczeblu krajowym.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary, który zwrócił uwagę na fakt, iż bez pracy dzielnicowych i służby prewencyjnej trudno byłoby o dobre wyniki badań opinii publicznej, które wskazują, że mieszkańcy naszego kraju czują się w miejscu zamieszkania bezpieczni. To policjanci, którzy są najbliżej problemów, które szybko rozwiązują.

Zwycięzcą zawodów został sierż. sztab. Tomasz Idzik z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Na drugim miejscu uplasował się asp. Piotr Wasielewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., natomiast trzecie miejsce na podium zdobyła asp. Hanna Rzysko-Żukowska z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Wyróżnieni policjanci zajmujący pierwsze i drugie miejsce w turnieju, poza nagrodami zyskali również przywilej reprezentowania całego garnizonu wielkopolskiego w zbliżającym się ogólnopolskim finale zawodów dzielnicowych.

Policjantka dzielnicowa zajmująca trzecią lokatę będzie rezerwową na wypadek, gdyby któryś z dwóch laureatów nie mógł uczestniczyć w dalszych etapach rywalizacji. Miejmy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli podzielić się kolejnymi informacjami na temat przebiegu krajowych zawodów, w których kluczową rolę odegrają właśnie reprezentanci Wielkopolski.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

 

 

Podkom. Żaneta Kowalska



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Poza 21.09.2018 16:31
Piękne rozegranie... Gratulacje dla Komendantów z SP i KPP Złotów ;)))

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama