Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kolejne remonty na drogach powiatowych

Na wielu drogach powiatu pilskiego trwają prace modernizacyjne. We wrześniu ekipy remontowe pojawiły się na ważnej drodze powiatowej Śmiłowo-Kaczory. Remont obejmie blisko 800-metrowy odcinek. 
Kolejne remonty na drogach powiatowych

Do remontu wybrano najbardziej zniszczony odcinek drogi, gdzie porobiły się największe wyłomy w asfalcie i mocno podmyło biegnącą wzdłuż niej skarpę. W ramach prac zostanie położona nowa nawierzchnia, zostaną utwardzone pobocza oraz wymienione barierki ochronne, stare betonowe zostaną zastąpione stalowymi. Pojawi się również nowe oznakowanie poziomie i pionowe. Umowę na wykonanie tych prac podpisano 30 sierpnia i prace natychmiast ruszyły. Koszt tej kolejnej inwestycji drogowej Powiatu Pilskiego to 1 mln 340 tys. zł. Termin zakończenia prac - koniec listopada.

Planowany remont drogi na całym jej 6-kilometrowym odcinku został nieco odłożony w czasie. Ale już 17 września Powiat Pilski złożył wniosek o jego dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

To nie są jedyne prace remontowe jakie toczą i toczyły się niedawno na drogach powiatu pilskiego.

Warto przypomnieć choćby budowę nowego 3,6 - kilometrowego odcinka drogi powiatowej Kruszki – Kijakszkowo, który otwarto pod koniec sierpnia. Była to jedna z większych inwestycji drogowych Powiatu Pilskiego, jej wartość to 4 mln 400 tysięcy złotych. Udało nam się jednak pozyskać duże dofinasowanie 2 mln 513 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki tej inwestycji dojazd z Wysokiej do Piły skrócił się o ponad 6 kilometrów.

Na bieżąco trwają również mniejsze remonty na naszych drogach. W ostatnim czasie nowa nawierzchnia pojawiła się także na odcinkach dróg Nieżychowo-Białośliwie, Kościerzyn Wielki-Polinowo, Dębno-Dziunin, Dźwierszno Wielkie-Topola, Witrogoszcz-Dźwierszno Małe.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama