Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Porozumienie Samorządowe idzie po dobry wynik

Kandydaci na radnych powiatowych z ramienia Porozumienia Samorządowego zamierzają odwiedzić każde z 29 sołectw w okręgu wyborczym, obejmującym gminy Kaczory, Miasteczko Krajeńskie i Białośliwie. Część tego kampanijnego objazdu jest już poza nimi.
Porozumienie Samorządowe idzie po dobry wynik

Obecny radny powiatowy Henryk Stokłosa wraz z Emilią Załachowską z Równopola, Krzysztofem Stepnowskim z Miasteczka Krajeńskiego oraz Małgorzatą Przybylską i Tomaszem Miedzińskim z Białośliwia powalczą o trzy mandaty przypisane do okręgu nr 5.

- Chcielibyśmy zdobyć wszystkie, ale jak będzie, okaże się 21 października – mówił na spotkaniu w Tomaszewie Henryk Stokłosa. Lider listy zachęcał do głosowania na kandydatów Porozumienia Samorządowego, bo – jak tłumaczył – "naszą ambicją jest to, by rządzić powiatem samodzielnie".

- Dzisiaj w Radzie Powiatu mamy dziesięć mandatów i koalicjanta, gdybyśmy mieli większość, bylibyśmy bardziej skuteczni. Tacy chcemy być w następnej kadencji, ale aby tak się stało, potrzebujemy waszego jak najliczniejszego poparcia – przekonywał Stokłosa.

W drugiej części spotkania były senator przedstawił garść informacji o przedsięwzięciach w swoich spółkach, które w skali całego kraju zatrudniają już ponad 11 tysięcy osób. Na liście ostatnich inwestycji jest m.in. przechowalnia owoców na 7 tysięcy ton, a w bliskim planie budowa osiedla domków jednorodzinnych w Zelgniewie oraz budowa stacji paliw w sąsiedztwie zakładów mięsnych w Śmiłowie, która będzie działać pod marką Orlenu.

Na koniec spotkania lider listy raz jeszcze powrócił do październikowych wyborów.

- W szeregach Porozumienia Samorządowego są ludzie z różnych środowisk i profesji. Jesteśmy apolityczni. To, co nas łączy, to chęć działania na rzecz rozwoju naszego powiatu. Potrzebujemy waszego poparcia, abyśmy mogli zarządzać nim jeszcze sprawniej – zaapelował Henryk Stokłosa.

(msz)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wyborca z kartką wyborczą 02.10.2018 20:35
Stokłosa udzielił obszernego wywiadu wyborczego, oczywiście apolitycznego, na temat swoich sukcesów gospodarczych w rolnictwie i w polityce lokalnej. Nie wspomniał o sukcesach w Poznaniu, Aleja Marcinkowskiego 32. Dziennikarze Marek Barabasz i Zbigniew Noska czujnie nie zapytali. Oni stoją na straży miejscowej cenzury prewencyjnej. A wyborcy chcieliby wiedzieć, jak daleko Stokłosie do Wronek albo Wołowa.

schronisko Leszkowo 03.10.2018 09:48
Czy chodzi o wywiad w Tygodniku Nowym z 2 października? Faktycznie, tam dwaj panowie żurnaliści wierni jak Reksio i Pucek, dwa miłe pieski, łaszą się do Pana.

rakarz 03.10.2018 10:13
To raczej Cerberów dwóch.

Pies Baskervillów 03.10.2018 20:54
Przypisywanie półgłówkom cerberowatości jest błędem. Cerber miał trzy głowy!

Komuch 01.10.2018 18:01
Wyjątkowa szuja.Zniszczył życie wielu ludziom.

Komuch 01.10.2018 17:58
Ten facet powinien dawno siedzieć.Kasta sędziowska uratowała przed pierdlem. Jestem stary komuch,ale chciałbym dożyć momentu,że ten "samorządowiec" będzie siedział.Np.we Wronkach.

Chcecie, to macie 28.09.2018 19:08
Stokłosa: "naszą ambicją jest to, by rządzić powiatem samodzielnie". A co z królestwem smrodu, co z termooksydacją odorów, co z wolnością od fetorów? Postulat obniżenia temperatury w urządzeniu Tremesa Rendering do dopalania "substancji odoroczynnych" z 950 st.C do 600 st.C jest prognostykiem tego, co może się dziać, gdyby kamaryla PS rządziła powiatem samodzielnie. Nikt nie pyta producenta termooksydatora o to, czy można prowadzić proces technologiczny w drastycznie zmienionych warunkach, kiedy w prospekcie ofertowym najniższa temperatura w komorze spalania nie może być niższa niż 850 st.C. Ale kogo to będzie obchodzić? Pewnie tylko propagandystów i cenzorów miejscowych mediów. Żaden profesor - wśród których rozkład Gaussa zapewnia taki sam odsetek idiotów, co w reszcie społeczeństwa - nie może zdalnie, woluntarystycznie przyzwalać na zmianę ustalonych parametrów pracy urządzenia.

antykomuch 27.09.2018 15:04
"Jesteśmy apolityczni" - a to dobre!!!

A życie toczy się dalej 29.09.2018 20:25
To bzdura.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama