Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Życzenia i nagrody dla nauczycieli

W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie 15 października odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Były życzenia, gratulacje i nagrody Starosty Pilskiego dla wielu nauczycieli.
Życzenia i nagrody dla nauczycieli

Gospodarzem uroczystości była dyrektor I LO Angelika Zygmunt, która niezwykle serdecznie przywitała zarówno gości, kadrę nauczycielską, dyrektorów szkół średnich, jak i licznie przybyłą młodzież. Wygłosiła również wzruszające przemówienie, a zaczęła od niezwykle mądrego cytatu Mahatma Gandhi „Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie”. I kolejne słowa pani dyrektor, które warto przytoczyć, bo zapadają w pamięć: że edukacja jest jak długi bieg, tyle, że mety w niej nie widać, bo przecież uczymy się przez całe życie albo, że mamy wielu wspaniałych nauczycieli, ale najlepsi są tacy, którzy inspirują. I dodała, że tacy ją właśnie otaczają.
Starosta pilski Eligiusz Komarowski, współgospodarz uroczystości przyznał, że poziom nauczania, dzięki wysokim kwalifikacjom kadry w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski nieustająco rośnie (obecnie zatrudnionych jest 611 nauczycieli, w tym 415 dyplomowanych - z najwyższym stopniem awansu zawodowego).


- Dokładacie wielu starań, by młodzież była jak najlepiej przygotowana do dorosłego życia, by mogła realizować swoje pasje i marzenia. Dzięki licznym programom unijnym uczniowie wyjeżdżają na zagraniczne staże i praktyki. Zdobywają nowe umiejętności, zdobywają cenne doświadczenie. A Wy jesteście ich opiekunami, przewodnikami i przyjaciółmi. Gratuluję - powiedział.

 
Starosta Pilski wspomniał również o inwestycjach w bazę szkół, o tym, że ten rok pod tym względem jest szczególny, bo za ponad 7 mln złotych wybudowano salę gimnastyczną i boiska dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy Śniadeckich w Pile, że niebawem za ponad 10 mln ruszy budowa hali sportowej dla LO Mistrzostwa Sportowego przy Pola, o tym, że Powiat Pilski otrzymał właśnie dofinansowanie do budowy kolejnych boisk dla pilskiej „Nafty” i „Mechanika”.
Na koniec Eligiusz Komarowski wręczył nagrody i wyróżnia dla nauczycieli i dyrektorów szkół.
Specjalne gratulacje i podziękowania otrzymały Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile, Angelika Zygmunt, dyrektor I LO w Pile i Katarzyna Włodkowska, polonistka z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile.

Nagrody Starosty Pilskiego:
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski

1.Magdalena Michalska dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.
2.Urszula Mrall dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.
3.Mariola Nosek dyrektor Zespołu Szkół w Łobżenicy.
4.Julita Żybort dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile.
5.Małgorzata Pakuła dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Rzadkowie.
6.Ariana Latzke dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile.
7.Marek Wasilewski dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.
8.Jacek Sikorski dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Pile.
9.Piotr Halama dyrektor Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile.
10. Arkadiusz Jeż dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.
11. Piotr Danielewicz dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Pile.
12. Tomasz Łochowicz dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile.

Nauczyciele szkół i placówek oświatowych:
Z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile
1.Iwona Malska-Kubiak nauczyciel wychowania fizycznego i geografii.
2.Bożena Zajączkowska nauczyciel języka angielskiego.
3.Sławomir Zgliński nauczyciel matematyki.

Z Zespołu Szkół Technicznych w Pile:
1.Anna Skrzypczak nauczyciel wychowania fizycznego.
2.Małgorzata Pieczora nauczyciel przedmiotów zawodowych.
3.Maciej Reinke nauczyciel geografii oraz podstaw przedsiębiorczości.

Z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile:
1.Danuta Wolny pedagog szkolny.
2.Kinga Mikołajewska nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile:
1.Karina Mazurek nauczyciel chemii i matematyki.
2.Anna Winkler nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile:
Lucyna Jankowska nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile:
1.Alina Matejczuk nauczyciel przedmiotów zawodowych.
2.Julita Jurdzińska nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile:
1.Joanna Tomczewska wicedyrektor, nauczyciel języka niemieckiego.
2.Maria Dembińska nauczyciel biologii.
3.Danuta Zaremba nauczyciel biologii.

Z Zespołu Szkół w Łobżenicy:
Katarzyna Kaczmarek nauczyciel geografii, funkcjonowania osobistego i społecznego, zajęć rozwijających kreatywność oraz zajęć rewalidacyjnych.

Z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku:
1. Monika Borucka-Rerek nauczyciel-bibliotekarz.
2. Agnieszka Marcinkowska-Beznosik nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile:
1.Joanna Giełczyk nauczyciel-wychowawca.
2.Magdalena Retz nauczyciel klasy Przysposabiającej do Pracy.

Z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile:
1.Klaudia Giese-Szczap psycholog.
2.Alina Drozodowicz psycholog.

Z Powiatowego Centrum Edukacji w Pile:
Łukowski nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Wyróżnienia – gratulacje Starosty Pilskiego dla Nauczycieli – Mistrzów otrzymali:
1.Magdalena Sommerfeld – Właścicielka Salonu Fryzjerskiego „STUDIO TRENDY w Pile.
2.Marcin Mrotek – Właściciel Zakładu Mechaniki Pojazdowej w Wyrzysku.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama