Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pejzaż z książką

Biblioteka Pedagogiczna w Pile ogłosiła listę laureatów konkursu fotograficznego „Pejzaż z książką”. Do konkursu zgłoszono 85 prac uczniów ze szkół powiatu pilskiego.
Pejzaż z książką

Konkursowe fotografie w głównej mierze ukazały przyjemność płynącą z czytanych przez dzieci i młodzież lektur. Udowodniły też, że nasza lokalna przyroda jest doskonałym miejscem dla wszystkich, którzy poszukują skupienia, pięknych krajobrazów, czasami dzikiej natury, czasami spotkania z innymi ludźmi. Laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia na uroczystym spotkaniu w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Wystawę pokonkursową można zwiedzać w haalu Biblioteki Pedagogicznej , przy ul. Bydgoskiej 21.

Oto lista laureatów:

Szkoła podstawowa: I miejsce: Weronika Pawlak, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile, Tytuł: „W drogę z książką” – za oryginalne ujęcie tematu; II miejsce: Martyna Chwojnicka, 10 lat, Zespół Szkół nr 2 w Pile, Tytuł: „Fascynacje Martyny” – za uchwycenie symbiozy między naturą i lekturą; III miejsce: Piotr Lipski, 10 lat, Zespół Szkół nr 2 w Pile, Tytuł: „Jak miło…” – za ukazanie przyjemności z czytania. Wyróżnienie: Marta Maria Mrotek, 12 lat, Szkoła Podstawowa w Falmierowie, Tytuł: „Przyroda, książka i ja” – za interesującą kompozycję fotografii;

Gimnazjum: I i II miejsce – nie przyznano. Przyznano trzy III miejsca ex aequo: Diana Lubińska, 13 lat, Gimnazjum nr 5 w Pile Tytuł: „Drzewem pisane” – za pomysłowość w ukazaniu tematu, Marta Strzelec, 15 lat, Gimnazjum ZS nr 2 w Pile Tytuł: „W starej fabryce kapeluszy” – za ujęcie tematu w stylu retro; Martyna Sikora, 15 lat, Gimnazjum w Wyrzysku Tytuł: „W sferze wyobraźni” – za uchwycenie momentu „zanurzenia w lekturze”. Wyróżnienie: Agata Mindykowska, 15 lat, Gimnazjum ZS nr 2 w Pile Tytuł: „Książkowe miejsce” – za ukazanie analogii między literaturą a rzeczywistością.

Szkoła ponadgimnazjalna: I miejsce – nie przyznano II miejsce: Julia Łączna, 16 lat, I LO w Pile Tytuł: „Zacisze Gosi” – za kompozycję w stylu sleeveface, czyli „ubierz się w książkę”, III miejsce ex aequo: Wiktoria Jiers, 17 lat, I LO w Pile Tytuł: „Życiodajne drzewo” – za symboliczne ukazanie wartości czytania, Weronika Jarczak, 16 lat, I LO w Pile Tytuł: ”Historia Czerwonego Kapturka” – za współczesne odniesienie do znanego motywu literackiego. Wyróżnienie: Zuzanna Witoch, 17 lat, I LO w Pile Tytuł: „ W ogrodzie wyobraźni” – za wyjątkową aranżację.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama